reklamı kapat

POPÜLER

the walking dead

The Walking Dead dizisindeki zorunlu değişiklik

The Walking Dead onuncu sezonunda çizgi romanlardaki hikayelerini uyarlama devam ediyor fakat yaşanan olumsuzluklar yazarları karakter odaklı değişikliklere zorluyor.

Temel olarak baktığımızda The Walking Dead’in çizgi romanlarla birebir bağlantılı şekilde ilerlemiyor. Fakat çizgi romanlardaki büyük hikayeler dizide yaşanacak olaylara ilham veriyor. Aynı zamanda orijinal hikayelerdeki karakterler de genelde özüne bağlı şekilde kullanılıyor. Geçtiğimiz dönemlerde ve onuncu sezonda yaşanan problemler ise ekibe zorunlu değişiklikler yapmaktan başka çare tanımıyor. Bunun nedeni ise Andrew Lincoln, Chandler Riggs ve Danai Gurira gibi isimlerin seriden ayrılmış olması. Carl karakterine hayat veren Chandler Riggs kendi isteğiyle ayrılmadı. Aksine bu ayrılığı istemediğini de defalarca ifade etti. Andrew Lincoln ve Danai Gurira ise kendi istekleriyle ayrılıyor. Sebep ne olursa olsun dizi artık hikayesine Rick, Carl ve Michonne olmadan devam edecek. Normalde çizgi romanda bu karakterlerin hikayesi uzun süre devam ediyordu. Dizi bu artık bu karakterlere sahip olmadığı için onların hikayeleri farklı karakterlere aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Walking Dead yapımcısından mecburi açıklama

Örneğin onuncu sezonda Michonne’un hikayesini üstlenen isim Carol oldu. Ezekiel ile arası açılan Carol artık tek başına hayatta kalmaya çabalıyor. Bu dizi içinde mantıklı bir durum gibi görünse de, normalde Carol’un hikayesi değildi. The Walking Dead yapımcılarından Denise Huth bu kararı şu sözlerle anlatıyor: “Bu üç karakter çizgi roman için oldukça önemliydi. Onların macerası çizgi romanın sonuna kadar devam ediyordu. Dizide artık onlara sahip olmadığımız için yazarlarımızın hikayeyi ele alma biçimi de değişmiş oldu. Çizgi romanlardaki hikayelere bakıp bunları dizide hangi karakterlere uyarlayabiliriz, önemli karakterler olmadan çizgi romandaki bir hikayeyi nasıl değiştirebiliriz diye bakıyoruz.”

İlginizi çekebilir

The Walking Dead 10. sezon 2. bölüm tanıtımı