reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID 4

Volkswagen ID 4 için ortalığı karıştıracak anlaşma; 3 yıl boyunca ücretsiz şarj

Bu hafta içerisinde tanıtımı gerçekleştirilecek olan Volkswagen ID 4, Amerika merkezli olarak yapılan anlaşmada elini ciddi oranda güçlendirecek.

Tanıtım etkinliği için artık son virajlar içerisinde olduğumuz ID 4, marka içerisindeki yeni dönemin ilk elektrikli SUV modeli olacak. Uzunca bir süredir gerek sızıntıları gerekse resmi paylaşımları üzerinden gündemimizde olan model için dikkat çekici gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 23 Eylül’de gerçekleştirilecek tanıtım öncesinde Amerika merkezli olarak cezbedici bir hamle gerçekleştiren Volkswagen, Electrify America ile ID.4 sahiplerine üç yıl boyunca ücretsiz sınırsız şarj sunma konusunda anlaştıklarını duyurdu.

Gerçekleştirilen bu anlaşma ile ailenin yeni ismini kiralayan veya satın alan müşteriler 470’den fazla şarj istasyonu 350 kW’ı destekleyen, toplamda ise 2.000’den fazla noktası olan Electrify America’nın şarj ağında üç yıllık sınırsız erişim şansı yakalayacak. Electrify America’nın ağının Aralık 2021’e kadar yaklaşık 3.500 noktaya çıkarılma olanı da bu anlaşmayı daha da etkileyici hale getiriyor.

Volkswagen ID.4

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID 4 rakamsal verileri geçerliliğini koruyor

ID 4 cephesi görsel parçalarının yanı sıra rakamsal verileriyle de bir süredir değerlendirme fırsatına eriştiklerimiz arasında. MEB platformu üzerine geliştirilecek olan modelin iki farklı versiyonla sunulması hala geçerliliğini koruyor. Arkadan çekişli kombinasyonda 201 beygir güç ve 310 Nm torka sahip olması beklenen modelin 4×4 paketiyse 302 beygir güç ve 450 Nm torkla asfalta inecek gibi görünüyor. Menzil dinamikleri de hala 500 kilometre civarlarına işaret ediyor. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR