reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp’a 2020’de gelecek üç kilit yenilik

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, 2020’de en az üç kilit yenilik kazanıyor. Bu özelliklerin birisi çok uzun zamandır bekleniyor.

Advertisement

WhatsApp, popülerliğinden bir şey kaybetmiyor. Sürekli olarak daha iyi hale gelen ve gelişmiş özellikler kazanan uygulama, 2020’de de bu durumu sürdürecek. Peki 2020’nin ilk çeyreğinde uygulamaya hangi özellikler dahil edilecek? Burada karşımıza ilk olarak koyu arayüz modu çıkıyor.  Kişiler tarafından çok uzun zamandır istenen bu mod, biliyorsunuz aktif olarak test ediliyor. Bu mod arayüzü özellikle OLED / AMOLED ekranlı telefonlar için çok daha az enerji harcar hale getiriyor. Aynı zamanda karanlık ortamdan mesajlaşmayı da kolaylaştıran koyu arayüz modu, bu görevini en iyi şekilde tamamen siyah seçeneğiyle sunuyor. Burada koyu gri arayüz renginin sunulabileceği belirtiliyor.

WhatsApp 2020’de aynı zamanda gruplar içerisinde görev yapan bir kaybolan mesaj altyapısı da kazanacak. Bu kaybolan mesaj altyapısı, gruplar içerisinde sadece grubun kurucusu tarafından tüm mesajların otomatik olarak silinmesi için kullanılacak. Yani grubun kurucusu, grup içerisinde mesajlar 1 saat, 1 gün, 1 hafta, 1 ay ya da 1 yıl sonra otomatik olarak silinsin şeklinde ayarlama yapabilecek. Bu imkan daha önce düşünüldüğü gibi grup üyelerine sunulmuyor. Kısa süre önce öğrendiğimiz bu son detay gerçekten kötü görünüyor ve kişileri özel durumlar için özel ayrı gruplar kurmaya itecek gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için görsel doğrulu konusunda da bir özellik geliyor

Söylendiği kadarıyla kişiler yakın zamanda WhatsApp‘ta gelen bir görseli direkt olarak Google’da arayabilecek. Bu sayede kullanıcılar taraflarına gelen fotoğrafın orijinal kaynağını Google üstünden bulabilecek. Bu oldukça kullanışlı görünüyor ve direkt olarak uygulama içinden çalışma arama süreci, büyük zaman kazancı sağlayacak izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’ningelişmiş tablet modeli MatePad Pro