reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 10

Xiaomi Mi 10’un pil kapasitesine yönelik yeni sızıntı

Xiaomi Mi 10 hakkında pil kapasitesine yönelik bir sızıntı yapıldı. Modelin pil kapasitesi bu sızıntı doğru çıkarsa üzmeyecek.

Xiaomi Mi 9 modelinin yerini alacak Xiaomi Mi 10, biliyorsunuz geçtiğimiz haftalarda Qualcomm’un yeni işlemci ve teknolojilerini tanıttığı etkinlik kapsamında resmi olarak müjdelenmişti. Firma tarafından geleceği resmileştirilen cihaz, bildiğiniz üzere gücünü Snapdragon 865 işlemciden alıyor. Bu işlemciye sahip ilk amiral gemilerinden olacak telefon, yeni gelen bilgilere göre 4.500 ila 4.800 mAh arasında bir pile sahip olacak. Bu pil kapasiteleri pazarın en büyüğü değil ancak yine de modelin bir günü doldu dolu çıkarabileceğini gösteriyor. Burada Mi 10 ile beraber gelecek Mi 10 Pro‘da sık sık gündeme geliyor. Kısa süre önce ortaya çıktığı kadarıyla bu cihaz 66W gücünde bir hızlı şarj sistemiyle yolda bulunuyor. Pil kapasitesi henüz belli olmayan ancak Mi 10 ile aynı olacağı düşünülen telefonun, 66W hızlı şarj ile sadece 35 dakika içerisinde tamamen doldurulabileceği söyleniyor. Mi 10 Pro da elbette gücünü Snapdragon 865‘ten alıyor. Modellerde en az 8 GB RAM ve 128 GB depolama olacağı söylentileri de geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 10 ailesi merak ediliyor

Daha önce de söylediğimiz gibi henüz tasarımları sızmayan telefonların, 2020’nin ilk çeyreğinde resmi olarak satışa çıkması bekleniyor. Mi 9 ailesiyle büyük ses getiren ve burada gerçekten birçok model sunan Xiaomi, bunu Mi 10 ailesiyle de değiştirmesi beklenmiyor. Bu seride Mi 10 SE başta olmak üzere birçok farklı cihazın olması bekleniyor. Ancak serinin zamana yayılacağı düşünülüyor.

İlgili Video

Firmanın Türkiye’de de satılan Mi Note 10 modeli