reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band 5 ve Xiaomi Mi Band 4 karşılaştırması

Xiaomi Mi Band 5 ile Xiaomi Mi Band 4 modellerini karşı karşıya getirdik. Piyasadaki en çok satan bilekliklerden biri olan Mi Band 4, 0,95 inç dokunmatik renkli ekranla gelirken, yeni modelde 1,1 inç renkli ekran bulunuyor.

Mi Band 5, 100’ün üzerinde temayı bünyesinde barındırırken, Mi Band 4 modelinde ise 77 tema bulunuyor. Her iki model de 50 metre su altında rahatlıkla çalışabiliyor. Yeni model 11 aktivite moduna sahipken, bir önceki modelde 6 aktivite modu yer alıyor. Uyku takibi özelliği her iki modelde de yer alsa da yeni modelde REM algılama özelliği de bulunuyor. REM algılama özelliğiyle daha detaylı uyku takibi yapabilen yeni model kadın sağlığı için de özel modlar taşıyor ve bağlı telefon kamerası için deklanşör görevi görebiliyor. Yeni modelde basınç izleme özelliği yer alırken eski modelde bu özellik bulunmuyor. Tasarımsal olarak Mi Band 4 ile hemen hemen aynı olan model, bu açıdan alışılmış yapıyı bozmuyor. Yeni model farklı kayış renkleriyle elde edilebiliyor. Kısa bir süre önce duyurulan Mi Band 5 modelinin de yüksek satış rakamlarına ulaşması bekleniyor. Mi Band 5 ile Mi Band 4’ü karşı karşıya getiren tabloya haberin devamından ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Band 5 sunduğu özelliklerle dikkat çekiyor

Akıllı bileklik, arkasındaki özel manyetik port sayesinde kayışı çıkarmadan rahatlıkla şarj edilebiliyor. NFC desteğiyle gelen ürün gelişmiş sensörleriyle nabız ölçümü sunuyor. Kullanıma da bağlı olarak 2 haftaya yakın pil ömrü bulunan model, teknoloji tutkunlarının ilgisini çekeceğe benziyor.Xiaomi Mi Band 5 hakkındaki tüm detaylara buraya, Mi Band 4 hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli

Xiaomi Mi Band 5Xiaomi Mi Band 4
Ekran boyutu1.1 inç renkli ekran0,95 inç renkli ekran
Temalar100'ün üzerinde tema77 tema
Suya dayanıklılık50 metre50 metre
Aktivite modları116
Yapay zeka asistanıXiaoAI asistanXiaoAI asistan
NFC özellikleriAliPay, UnionPay, kapı açma ve ulaşımAliPay, kapı açma ve ulaşım
Basınç izlemeVarYok