reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi ve veri ihlali iddiaları odağında yaptığı güncelleme!

Akıllı telefon tarafının dikkat çeken ismi Xiaomi, tepki çeken veri ihlali iddiaları odağında önemli bir güncelleme yaptıklarını duyurdu.

Bilmeyenler için geçtiğimiz hafta Xiaomi telefonların yerleşik internet tarayıcıları, “Incognito” yani gizli mod açıldığında dahi cihazlardan veri topladığı ortaya çıkmıştı. Bu verileri Alibaba tarafından sağlanan belirli bir sunucuya aktardığı belirlenen firma, kullanıcı gizliliğini ihlal ediyor diye ciddi tepkiler almıştı. Araştırmacılar firmanın ziyaret edilen internet siteleri, tüm arama motoru aramaları ve yerleşik haber akışındaki tüm etkileşimleri takip ediyor ve kayıt altına alıyor demişti. Bu konuda bir blog yazısı yayımlayan firma, yakında yayımlanacak bir sonraki Mint Browser ve Mi Browser güncellemesi ile tarayıcılara özel bir seçenek koyulacağını aktardı. İşte bu adım kısa süre önce atıldı ve beklenen güncellemeler Google Play Store üstünden herkes için indirmeye sunuldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi süreci iyi yönetti

Firmadan gelen bilgiye göre Mi Browser ile Mi Browser Pro v12.1.4 ve Mint Browser v3.4.3 sürümleri ile artık kişilere bir seçenek sunuluyor. Bu seçenek açıldığı zaman Incognito mod artık hiçbir şekilde veri toplamaz hale geliyor. Bu da kullanıcılar için güzel görünüyor ve gizli modu sık kullananları memnun edecek izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni arayüzü MIUI 12