reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Hey+
Xiaomi Hey+
Xiaomi Hey+

Xiaomi’den Mi Band 3’ü unutturacak gelişmiş özelliklere sahip yeni akıllı bileklik: Hey+ [Video]

08 Ağustos 2018

Xiaomi‘nin Türkiye‘de de satışa çıkan yeni akıllı bilekliği Mi Band 3, oldukça beğeniliyor. Bugün ise dev isim karşımıza Mi Band 3‘ü unutturacak gelişmiş özelliklere sahip yeni akıllı bileklik Hey+ ile çıkıyor. İşte tüm detaylar;

Milyonlar satan Mi Band 2‘nin üzerine gelen Mi Band 3, firmanın bu yıl çıkan en gelişmiş akıllı bileklik modeli olarak geçiyordu. Ancak Xiaomi bugün bunun doğru olmadığını gösterdi ve resmi olarak gelişmiş Hey+ modelini tanıttı. Mi Band 3 ile yakın bir tasarımını bulunan yeni akıllı bileklik, farkını teknik detaylarıyla koyuyor. Modelin bünyesinde 0,95 inç boyutunda 240×120 piksel bir renkli AMOLED ekran yer alıyor. Özellikle ekranıyla ciddi bir deneyim farkı sunan bileklik, renkli arayüz tasarımıyla daha modern ve güzel duruyor. Toplam 19.7 gram ağırlığa sahip olan ürün, Mi Band 3 ile aynı 120 mAh pil üzerine kuruluyor. Bluetooth 4.2 LE ile birçok iOS ve Android cihazla bağlantı kurabilen akıllı bileklik, NFC desteğini de taşıyor. NFC desteği Mi Band 3 modelinde opsiyonel olarak sunuluyor.

Beklendiği üzere birçok konuda aktivite takibi yapabilen Xiaomi Hey+, nabız ölçümü gerçekleştirebiliyor. Uygulama tarafında MiFit kullanan ürün, 300 karaktere kadar 10 mesajı, 10 çağrıyı ve aktivite verilerini ekranında gözler önüne serebiliyor. Ortalama 18 günlük bir pil ömrü olduğu iddia edilen bileklik, yaklaşık 43 dolar fiyat etiketiyle 20 Eylül tarihinde Çin merkezli olarak satışa çıkıyor. Mi Band 2 sahibi olup da Mi Band 3’e geçmeyi gerekli görmeyenler için güzel duran ürünün, aracı firmalar ile Türkiye’de de satılacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Hey+

Xiaomi Mi Band 3’ün teknik özelliklerini hatırlarsak

Mi Band 2’den farklı olarak kayışın içine değil dışına çıkartılan ürün, 0,78 inç boyutunda renksiz bir dokunmatik 128×80 piksel OLED ekrana sahip. Bağlantı noktasında Bluetooth 4.2 kullanan ve 110 mAh pili bulunan ürün, bu açıdan yüzde 50’lik bir kapasite artışı getiriyor. Yapılan değişiklikler ile cihazın ekranında gelen telefonunuza gelen metin mesajlarını okunabiliyor ya da gelen çağrılar görülebiliyor. Direkt olarak üzerinden çağrıyı sessize alma özelliği sunan bileklik, bünyesinden alarmın kapatılmasına da imkan tanıyor.

Hava durumu hakkında hızlı olarak bilgi verebildiği açıklanan Xiaomi Mi Band 3, her türlü egzersizi kayıt altına alabiliyor. Bünyesinde bir nabız sensörü bulunan bileklik, Mi Fit uygulaması üzerinden özelleştirilebiliyor. 50 metre suyun altında kullanılabilen Mi Band 3, Mi Band 2’de çok şikayet edilen bir detayı da ortadan kaldırıyor. Şirketin açıklamasına göre bilekliğin standart kayışı artık kolay şekilde açılmıyor / çıkmıyor. 20 güne kadar pil ömrü sunan akıllı bileklik, bilekliğin Çin satış fiyatı 26 dolar seviyesinde.