reklamı kapat

POPÜLER

akıllı telefon
akıllı telefon
akıllı telefon
akıllı telefon

“Yandan çerçeveli” ilginç akıllı telefon tasarımı [Galeri]

Günümüzde birçok farklı akıllı telefon tasarımı karşımıza çıkıyor. Sağlam bir sızıntı kaynağı ise sürece yeni bir yapıyı daha sokuyor.

Özellikle Samsung’a yönelik sızıntılarıyla ün salan Ice Universe, bu sefer kendi hayal gücüyle hazırladığı bir akıllı telefon tasarımı ile gündeme geldi. Biliyorsunuz günümüzde akıllı telefonların kameraları ya ekranın üst çerçevesinde oluyor, ya çentiğe / ekran deliğine yerleştiriliyor ya da motor ile gövdeye gizleniyor. Ice Universe ise sürece daha farklı bir bakış açısı katıyor. Sızıntı kaynağının yaptığı tasarımda “tüm sensörler, hoparlör ve kamera” telefonun yan tarafında yer alıyor. Yani üstten alttan değil yandan çerçeveli bir telefon ile karşımıza çıkaran kaynak, gerçekten ilginç bir görüş açısı ortaya koyuyor. Çoğu kişinin sevmediği, bazılarının ise mantıklı bulduğu bu tasarım, temelde görselliği bozan bir çıkıntı olmadığından tam ekran deneyimi getiriyor. Bu tasarım akla aslında biraz da katlanabilir telefon Huawei Mate X‘i getiriyor. Biliyorsunuz onun da kameraları yan taraftaki çok geniş bölümde bulunuyor.

akıllı telefon
akıllı telefon
akıllı telefon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu akıllı telefon tasarımı gerçek olur mu?

Bunun cevabını vermek oldukça zor. Ancak firmalar bu tarz paylaşımları çok yakından takip ediyor. Bazı Çin merkezli firmalara ilham kaynağı olabileceğini düşündüğümüz bu telefon tasarımı, sürece farklı bir dokunuş katıyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp’ın riske atan tehlikeli güvenlik açığı