reklamı kapat

POPÜLER

Kiss

Yeni bir dönem başlıyor: Kiss grubu teknoloji ile “ölümsüzleştirildi” [Video]

Direkt olarak “Yeni bir dönem başlıyor” başlığıyla beraber duyuruldu. Dünyaca ünlü Kiss grubu teknoloji ile ölümsüzleştirildi.

Kiss, 1973 yılında New York’ta kurulmuş bir Amerikan hard rock grubu ve dünya genelinde milyonlarca dinleyicisi bulunuyor. Yüz makyajları ve sahne gösterileriyle büyük fark yaratmayı başaran grup, bugün ilgi çekici bir gelecek adımıyla gündemde yer alıyor. Kiss’in New York’taki Madison Square Garden’da gerçekleştirdiği son canlı performansı, gerçek üyelerin fiziksel şovlardan emekli olma kararının bir sonucu olarak dört dijital avatarın gösterimiyle son buldu. Bu konuda, “Son sadece bir başlangıçtır. Kiss ölümsüzleştirildi ve sonsuza kadar rock yapmak üzere dijital avatarlar olarak yeniden doğdu.” açıklaması geçiliyor. Grup üyelerinin dijital ortama aktarılmasının arkasında George Lucas’ın Industrial Light & Magic isimli şirketi yer alıyor. Industrial Light & Magic aynı zamanda ABBA grubunu dijital hale getiren ve fiziksel konser alanına getiren burada görebileceğiniz “ABBA Voyage” şovunun arkasında da yer alıyor, yani bu konuda büyük bir tecrübesi bulunuyor. Grup üyeleri, Paul Stanley, Gene Simmons, Tommy Thayer ve Eric Singer‘ın adeta bir “süper kahraman” olarak hazırlandığı dijital avatarlar, gerçek kayıtlar üzerinden hazırlanmış ve görsel olarak sayfadaki videoda da görebileceğiniz üzere gerçekten çok iyi görünüyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Paul Stanley ile birlikte Kiss’i kuran Gene Simmons bu hamlenin grubu, “sonsuza kadar genç ve sonsuza kadar ikonik” tutacağını söylüyor. Stanley projeyi aynı zamanda Kiss’in sadece bir müzik grubu olmanın ötesinde, tamamen farklı bir seviyeye taşımanın bir yolu olarak da nitelendiriyor. Net olarak açıklanmıyor ancak Kiss için hazırlanan bu avatarların kullanılarak çok sayıda ülkede ve mekanda dijital konserlerin verileceği düşünülüyor. “ABBA Voyage” şovundan çok ciddi para kazanıldığı belirtiliyor, Kiss’in de süreçten büyük gelirler elde edebileceği aktarılıyor.

 

Kiss gelişmesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER