reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Game of Thrones teorisi yaklaşan ihanete odaklanıyor

10 Ağustos 2017

Game of Thrones’un yedinci sezonu son hız devam ederken internet yeni teorilerle dolup taşıyor. Paylaşılan son teori ise Daenerys Targaryen‘e odaklanıyor. Onun çok yakında ciddi bir ihanete uğrayacağını iddia ediyor.

Söz konusu Game of Thrones olduğunda pek çok farklı kehanet ve teori bulunuyor. Her ne kadar dizide görmesek de, George R.R. Martin‘in kaleme aldığı kitap serisinde Daenerys Targaryen‘in üç kere ihanete uğrayacağı dile getiriliyor. Bunlardan ilki kan, ikincisi altın ve üçüncüsü sevgi veya aşk için olacak deniliyor. Daenerys Targaryen’in geçmişine baktığımızda bu ihanetlerden ikisinin gerçekleştiğini görüyoruz. Hatırlarsanız Khaleesi, Khal Drogo‘nun hayatını kurtarmak için bebeğinden vazgeçmek zorunda kalıyordu. Fakat onun bu fedakarlığı sevdiği adamı hayata döndürmek için yeterli olmuyordu. Mirri Maz Duur isimli büyücünün bu hareketi listedeki ilk madde olan kana denk düşüyor. Ardından Daenerys uzun zamandır yanında olan Jorah Mormont‘un aslında bir ajan olduğunu öğrendi. Robert Baratheon için çalışan Jorah altın için ona ihanet etmiş oldu. Bu da ikinci maddeye denk düşüyor. Üçüncü sırada ise sevgi veya aşk için yapılacak bir ihanet yer alıyor. Peki Daenerys Targaryen’e ihanet eden son kişi kim olacak?

Hazırlanan son teoriye göre bu noktada iki potansiyel isim bulunuyor. İlki ailesine sırtını dönen Tyrion Lannister. Bu zeki adamın Daenerys’e kardeşi Jaime’ye duyduğu sevgiden dolayı ihanet edebileceği düşünülüyor. Diğer isim ise uzun zamandır Daenerys’in yanında olan Missandei. Onun Gri Solucan (Grey Worm) ile yakınlaşması ileride probleme neden olabilir. Lekesizler’in Casterly Rock’ta mahsur kalması ihaneti tetikleyebilir diye düşünülüyor.

Elbette bu teorilerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini görmek için beklememiz gerekecek.

YORUMLAR