reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Spider-Man Far From Home görselindeki garip detay

Avengers Endgame sonrası vizyon için gün saymaya başlayan Spider-Man Far From Home için yeni bir görsel yayınlandı.

Avengers Endgame vizyona girdi ve gözler bir sonraki Marvel filmine çevrildi: Spider-Man Far From Home. Filmle ilgili ise yeni bir fotoğraf Endgame’in vizyona girmesiyle beraber paylaşıldı. Bildiğiniz gibi bu film, çizgi roman ve animasyonlarından alıştığımız Spider-Man düşmanlarından birine farklı bir hikaye biçiyor. İkonik Spider-Man kötülerinden Mysterio’nun bu filmde Nick Fury’nin aracılığıyla Spider-Man’e yardım edeceği belirtiliyordu. Nitekim paylaşılan yeni görsel de ikilinin tanışma anına odaklanıyor. Jake Gyllenhaal’ın canlandırdığı Mysterio, Spider-Man’le el sıkışıyor. Fotoğraftaki ilginç detay ise Mysterio’nun ellerinde gizli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame sonrası vizyona girecek olan Spider-Man Far From Home

Zaman dilimi hala belli değil

İlginç bir şekilde karakterin parmağında bir yüzük bulunuyor. İlginç diyoruz çünkü çizgi roman evreninde Mysterio’nun her ne kadar bir kızı olsa da bir karısı bulunmuyor. Mysterio kendi kızını “yaratıyor”. Bu ilginç detay karakterin hikayesine derinlik eklemek için filme dahil edilmiş olabileceği gibi Mysterio’yu daha “empati kurabileceğimiz birine” dönüştürmek için de yapılmış olabilir. Ancak alyans detayı ilk bakışta çok garip duruyor.

Yönetmen Jon Watts’ın Spider-Man’le Mysterio ilişkisine ise hayli ilginç bir yorumu bulunuyor. Watts EW‘ya yaptığı açıklamada “Eğer Tony Stark önceki filmlerde bir çeşit yol gösterici olarak oynadıysa, biz de Mysterio’nun Peter için havalı bir amca rolüne bürünmesinin çok ilginç olabileceğini düşündük.” sözlerini dile getiriyor. Önümüzdeki yapımlarda Mysterio belki karanlık tarafa sonradan geçebilir, bilemiyoruz. Ancak Far From Home’da Peter ile hayli yakın olacakları kesin. Peter’ın yanında maskesini çıkardığı da düşünülürse…

Spider-Man Far From Home 2 Temmuz‘da vizyondaki yerini alacak. Filmin fragmanını haberin devamından izleyebilirsiniz.

İlgili video