reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

YouTube, mobil ile masaüstünü izleme açısından birbirine bağlıyor

Dünyanın en büyük video platformu konumunda yer alan YouTube, kullanıcıların hoşuna gidecek yeni bir özellik sunmaya başladı.

YouTube, ortaya çıktığı üzere artık kişilerin iOS ve Android uygulamasında izlemeyi bıraktıkları videoları, web sürümünde izlemeye devam etmesini kolaylaştırıyor.

Yeni dönemde iOS ya da Android uygulamasını bir videoyu izlerken kapatırsanız, izlediğiniz video bilgisayarda açtığınız web sürümünün sağ köşesinde ufak bir pencere halinde gözükecek. Böylece mobilde yarım kalan video, web sürümde devam ettirilebilecek.

Bunun çalışması için elbette hem web hem de mobil sürümde aynı YouTube hesabına giriş yapılması gerekecek. Özellik yakın zamanda herkes için aktif edilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube en son Türkiye merkezli bir vergi haberi ile gündeme geldi

Son dönemde YouTube içerik üreticileri kazançlarının üzerinden yüzde 15 gelir vergisi ödeyecek haberi sık sık gündeme geliyor. İşte bu konuda kısa süre önce bazı ayrıntılar geldi.

Milliyet’te yer alan habere göre yeni dönemde sosyal içerik üreticiliği ile mobil cihazlar için uygulama geliştiriciliğinde (Genel olarak yazılımcılar) kazanç istisnası getirilecek.

Yeni dönemde söylendiği kadarıyla YouTuber’ın reklamlardan kazandığı pay, kaynağından kesintiyle vergilendirilecek. Yani vergi mükellefi YouTuber, vergi sorumlusu ise direkt olarak banka olacak. YouTuber’lar bankada hesap açacak; bankalar ise Youtube’un bu hesaba gönderdiği paradan stopaj kesecek.

TBMM Başkanlığı’na sunulan ve Vergi Usul Kanunu’nda değişiklik içeren kanun teklifi kapsamında elbette başka değişiklikler de olacak. Bunlar yakında daha detaylı olarak kamuoyu ile paylaşılacak.

İlginizi Çekebilir

BMW’nin çok gelişmiş ve fütüristik elektrikli motosiklet modeli