TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

8

GTA V’in korsan sürümleri sızdı

Rockstar Games’in uzun süredir büyük heyecanla beklenen oyunu GTA V, piyasaya çıkmasına kısa bir süre kala korsanlar tarafından internete sızdırıldı. Torrent sitelerinden indirilebilen oyunun gerçekliği ve güvenirliği doğrulanmayan sürpriz PC sürümü de mevcut.

Uzun zamandır hazırlık sürecinde olan GTA V’in 17 Eylül‘de çıkması beklenirken dün akşam yaşananlar şok etkisi yarattı. Zira oyunun Xbox 360, PlayStation 3 ve PC sürümlerini torrent sitelerine yüklendi. Xbox 360 “QUACK” imzasıyla yer alırken PS3 ise “Grand.Theft.Auto.V.XBOX360-DUPLEX” imaj dosyasıyla paylaşılıyor.

Asıl sürpriz ise popüler korsan grup “RAZOR”ın yayınladığı doğrulanmayan PC sürümü oldu. Zira Rockstar Games konsol oyunlarını doğrularken, PC sürümü için net ifadelerden özellikle kaçınmıştı. Kimi çevreler internette yer alan dosyaların sahte olabileceğine dair kullanıcıları uyardı. 272 milyon dolar maliyetiyle  -480 milyon dolar bütçeli “Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu” filminden sonra- eğlence sektörünün en pahalı çalışmalarından GTA V’in firmaya zararı tahminlerin çok daha ötesinde.

b1

YORUMLAR
 • Fatih Eser

  iyide gerçek mi

 • Eda

  Gerçek

 • kavalyeri

  zarar tahminlerin ötesinde mi 😀 adamlar pre-order la maliyetinde daha fazla kazanç elde etti yani daha az kar elde edebilirler ama zarar etmeleri artık imkansız

 • Zéro

  Bahsi geçen zarar total gelir-gider dengesiyle ilgili değil korsana düşen sürümlerle ilgili. Zarar ettikleri söylenemez ama zarar gördükleri kesin.

 • BytkN

  PC sürümü yalan ama diğer sürümler nette geziyor.
  PC sürümü bir ihtimal düşmüş olsa bile zamundaya düşmediyse fakedir. Heleki isohunt sitesinde bulduysanız

 • eda

  Korsana düşen üründen elde edilecek gelir anlamında oluşan zarar. Toplam anlamda zarar değil.

 • SelamXD

  aynen zamunda da olmayan birşey fakedir ve pc zamunda da yok o yüzden denek aranıyor 😀

 • asd

  indirme tuşu nerede

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...