reklamı kapat

POPÜLER

2021 Honda HR-V

2021 Honda HR-V; satışlar öncesi gelen fotoğraflarla yeni neslin detaylarına yakın bakış

Avrupa satışları kısa süre içerisinde başlayacak olan 2021 Honda HR-V, barındırdığı niteliklerle önceki nesli tamamen unutturacak.

Şubat ayında gerçekleştirilen küresel lansmanıyla bizlere selam vere yeni nesil HR-V, Avrupa merkezli olarak maceraya başlaya artık gün sayıyor. Bu yılın son çeyreği içerisinde kademeli olarak satışa sunulacak olan modelin Türkiye satışları ise 2022 içerisinde başlayacak. Honda cephesi Avrupa odağındaki satış macerasının başlaması öncesinde nitelikli silahlarla ve dikkat çeken tasarımla donattığı yeni jenerasyonu tekrar hatırlayacak fotoğraflar paylaşmayı ihmal etmedi. Bu fotoğraflarla birlikte biz de 2021 Honda HR-V paylaşılan özellikleri tekrar hatırlıyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkanlarıyla 2021 Honda HR-V

Honda’nın 2022 yılında tüm modellerinin elektrikli veya hibrit olmasını hedefleyen ‘Elektrikli Vizyon Stratejisi’nin en güncel adımını temsil eden yeni kompakt SUV modeli, Coupe esintilerine sahip minimalist ve modern tasarım felsefesiyle dikkat çekiyor. Honda’nın iki gelişmiş motora sahip, güçlü ve verimli hibrit güç-aktarma sistemi e: HEV ile donatılan yeni nesil HR-V, Jazz’da olduğu gibi yüksek verimlilik vadediyor.

Yeni nesil HR-V’nin kaputunun altında, 1,5 litrelik i-VTEC benzinli motoru iki adet kompakt boyutlu ve güçlü elektromotor ile destekleniyor. Benzinli motor tek başına 131 PS güç ve 253 Nm tork üretecek niteliklerde. Verimli ve çevik bir sürüş sunan HR-V e:HEV, üç farklı sürüş modu ile kendini sürüş koşullarına uyarlıyor. Yakıt verimliliğini en üst seviyeye çıkartmak için sürüş koşulları uygun olduğu sürece elektrikli moda geçen sistemde, güç ihtiyacının ortaya çıktığı durumlarda ise hibrit mod devreye giriyor.


Araç boyutları önceki nesil ile benzerlik taşıyan yeni HR-V, genişleyen bacak ve omuz mesafesi ile daha ferah bir iç mekan sunuyor. Arka bacak mesafesindeki 35 mm artışın ve iki derecelik ek sırt eğiminin yanı sıra Honda’nın önceki nesilde sunduğu kullanım ihtiyacına bağlı olarak hem öne doğru katlanan hem yukarıya doğru kalkan çok yönlü Sihirli Koltukları yeni HR-V’de de yer alıyor. Hayatı kolaylaştıran çözümler sunan yeni HR-V; Sihirli Koltuklar, alçak bagaj eşiği, geniş bagaj açıklığı, alçak ve düz bagaj zemini gibi detaylar sayesinde bagaj erişiminde kullanım kolaylığı sağlıyor. Genişliği ve hacmi ile dikkat çeken bagajda, Uzaklaşınca Kapanan Elektrikli Bagaj Kapağı işlevi ile daha fazla kullanım kolaylığı sağlanıyor. Akıllı Anahtar fonksiyonu ile ise anahtarın uzaklaştığı algılanınca bagaj kapağı otomatik olarak kapatılıyor.


Yeni Honda HR-V, günümüz standartlarına uyan bağlanabilirlik çözümleri sunuyor. Konsolun merkezinde konumlandırılan 9 inçlik yeni LCD dokunmatik ekran; kullanımı kolay ve kişiselleştirilebilir arayüzü ile dikkat çekme iddiasında. İyileştirilen HMI çalışma hızı sayesinde geçiş hızı artan sistem, giriş ve komutlara daha hızlı cevap veriyor. Ayrıca sürücünün dikkat dağınıklığını daha da azaltmak için 7 inçlik TFT e:HEV göstergesinde hangi gelişmiş sürüş destek sistemi bilgisinin görüntüleneceği seçilebiliyor. Apple CarPlay (Bluetooth, WiFi veya kablo) ve Android Auto (kablo) destekli ekran yansıtma özelliği sunan arayüzü ile sürücüye kullanım kolaylığı sunuluyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda Sensing imzası güvenlik desteklerinde kendisini hissetirecek

Yeni HR-V ilk kez “Honda SENSING” güvenlik destek paketini barındırıyor. Honda SENSING™, iyileştirilen daha geniş ve yüksek çözünürlüklü yeniön kamerası sayesinde gece sürüşlerinde de çalışan Yaya Çarpışmasını Önleme Sistemi ve Çarpışma Hafifletici Fren Sistemi (CMBS) ile bisikletçiler ve motosikletler dahil yoldaki tüm araçları algılıyor. Yeni HR-V’de sunulan yeni adaptif hız sabitleyici, şerit değiştirirken ve araçları geçerken sürüş güvenliğini artırırken; manevra sırasında otomobili daha çabuk hızlandırmak için direksiyon açısını ve gelişmiş kamera görüntülerini birlikte değerlendiriyor. Manevra yaparken güvenli ve yumuşak bir geçiş imkanı sunan bu donanım, aynı zamanda düşük hızda takip ve fren fonksiyonu ile yokuş aşağı inerken ayarlanan hızı sabit tutuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni HR-V’nin radar teknolojisi kullanan kör nokta uyarı sistemi ile kör noktada bir araç tespit etmesi halinde sürücüyü görsel ve işitsel olarak uyarı gönderilirken; sürüş güvenliğini arttırmak için algılama mesafesi 3 metreden 25 metreye çıkarılıyor. Yeni HR-V’de iyileştirilen Çapraz Trafik İzleme Sistemi’nde arka yan radar sensörler kullanılarak geri manevra esnasında sağdan ve soldan yaklaşan araçlar konusunda sürücü görsel ve işitsel olarak uyarılıyor. HR-V ile Avrupa’da ilk kez sunulan Eğim İniş Kontrolü özelliği, sadece 3 km/s minimum hızda çalışırken; bu özellik sayesinde otomobil kaygan otopark rampaları veya dik karlı yollar gibi tutunma yüzeyi zayıf noktalarda daha kontrollü ve güvenli bir sürüş sağlıyor

İlgili video