reklamı kapat

POPÜLER

arrow batman

Arrow dünyasındaki Batman gizemi son buldu

DC çizgi romanlarının televizyondaki temsilcisi Arrow dünyası (Arrowverse) sonunda Batman gizemine son noktayı koydu. Adını defalarca duyduğumuz Bruce Wayne‘e ne olduğu açıklandı.

Bildiğiniz gibi televizyonda hüküm süren Arrow dünyası Green Arrow, The Flash, Supergirl ve Legends of Tomorrow‘dan oluşuyor. Bu kahramanların yanı sıra Superman ve Batwoman da bu evrenin bir parçası oldu. Elseworlds ortak bölümleriyle birlikte Batwoman olarak mücadele veren Kate Kane ile tanıştık. Bu sayede meşhur Bruce Wayne ve onun adalet dağıtan gizli kimliği Batman hakkında yeni bilgiler edindik.

Bruce Wayne ve Batman, Arrow dünyasında adını duyduğumuz fakat hakkında pek bir şey bilmediğimiz karakterlerdendi. Bu evrenin Batman‘i var mı, yoksa bir şehir efsanesi mi, bilmiyorduk. Elseworlds bölümlerinde Batwoman’dan öğrendiğimiz kadarıyla Batman gerçekten vardı. Fakat Bruce Wayne üç sene önce ortadan kayboldu. Onun nerede olduğu ve ne yaptığı bilinmiyor. Bu yüzden Gotham‘ı koruma görevini Batwoman üstlenmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öte yandan Supergirl’ün geldiği Dünya-38’de de Batman olduğu netlik kazandı. Kara Danvers, Kate Kane ile tanışmasının ardından kuzeninin yani Superman‘in Batman ile dostluk ve düşmanlık arasında gidip gelen bir ilişkisi olduğunu ifada etti. Böylece Batman’in olmadığı bir dünya seyretmediğimizi anlamış olduk.

İlginizi çekebilir

Gotham 5. Sezon NYCC Tanıtımı