reklamı kapat

POPÜLER

Yeni ekipten ilk canavarlar: Aston Martin Vantage AMR

15 Haziran 2017

AMR adıyla ASton Martin altında göreve başlayan ekip ilk projesini Vantage üzerine gerçekleştirdi. Ortaya ise halihazırda hızlı olan bir canavarın daha da kışkırtılmış bir hali çıktı.

Aston Martin’in geçtiğimiz mart ayı içerisinde Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında konsept bir projeyle karşımıza çıkardığı AMR markası ilk meyvelerini resmi olarak verdi. Vantage üzerine iki farklı versiyonda hayata geçirilen ilk AMR modellerinde Dünya Dayanıklılık Şampiyonası‘nda yarışan takımdan ilham alan ekip kazandıkları yarışların kutlamasını asfalta taşımaya hazırlanıyor. Standart Vantage versiyonuna göre daha agresif bir yapıyla karşımıza çıkan modellerden toplamda sadece 300 adet üretileceğini açıklayan Aston Martin bunlardan sadece 100 tanesinin V12 motorla kombin edileceğinin hatırlatmasını da yapmayı ihmal etmiyor.


Standartta beyaz-turuncu, siyah-mavi, beyaz-kırmızı ve gümüş-gri kombinasyonu olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle kombin edilebilen modellerde geçtiğimiz yıl şampiyonluk kazanan GTE’nin renk paketi opsiyonel olarak satın alınabiliyor. Dışarıda ve içeride bolca karbon fiber detayları yer aldığı versiyonlarda titanyum egzoz sistemi öne çıkan parçalar arasında. V12 seçeneğinin yanı sıra 200 adetlik versiyonu V8 motorla satın alınabilecek olan modellerde güç düğerleri 430 beygir ile 595 beygir arasında değişiklik gösteriyor. Kullanıcılara manuel şanzıman seçeneğini sunan Aston Martin bunu V8’de altı ileri, V12’de yedi ileri değerli üniteyle gerçekleştiriyor. Aston Martin tarafından başlangıç fiyatı 97.995 sterlin olarak açıklanan AMR modelleri bu yılın sonuna doğru kullanıcılarla buluşacak.

YORUMLAR