reklamı kapat

POPÜLER

Beklenen gerçekleşiyor mu? Ford Ranger Raptor’un Avrupa’ya gelişiyle ilgili önemli gelişme!

Porsche ile benzeri felsefe üzerinden bir oyun fuarında karşımıza çıkartılması muhtemel olan Ford Ranger Raptor, bu kez Avrupa için resmiyete kavuşabilir.

Pickup pazarına Mercedes’ten gelen X-Class hamlesiyle birlikte bazı şeylerin asla eskisi gibi olmayacağına dair olan inancımız zirve noktaya ulaştı. Kısa süre önce Güney Koreli Ssangyong’un yeni modeli Musso ile ben de varım dediği bu rekabet, şubat ayı içerisinde zirve noktalarından birisini gördü. Ford’un yeni jenerasyon Ranger Raptor hamlesini 2.0 litrelik dizel motor seçeneğiyle bir araya getirmesiyle birlikte, uzun zamandır hayal edilen bir oyuncu için Avrupa yolları göründü. Yapılan tanıtımın ardından Ford yetkilileriyle yaptığımız özel bir görüşmenin ardından aldığımız; “Lansmanı yapılan Ranger Raptor Asya Pasifik pazarları için sunuldu. Türkiye pazarı ile ilgili lansman henüz belli değil, ileri bir tarihte açıklama yapacağız.” cevabı önümüzde biraz daha zaman olduğunu bize gösterdi. Aradan geçen zamanın ardından bu konuyla ilgili resmi bir adım atmayan Ford, bunu değişebileceğine dair ilk sinyali vermiş olabilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oklar Gamescom’u gösterdi

21 Ağustos itibarıyla kapılarını açacak olan dünyanın en önemli teknoloji ve oyun organizasyonlarından birisi olan Gamescom için ayrı bir camianın geri sayımı söz konusu. Otomobil meraklıları olarak artık bizim de radarımıza girmiş durumda olan fuar için Ford’un özel bir tanıtım hazırlığı içerisinde olduğu resmiyet kazanmış durumda. Geçtiğimiz yıl Porsche’nin 911 GT2 RS‘i oyun organizasyonunda tanıtmasıyla birlikte dikkat çekmeye başlayan bu tarz birliktelikler, Ranger Raptor için Avrupa pazarındaki kullanıcılara cevap niteliğini taşıyabilir. Geçtiğimiz ay düzenlenen Goodwood Hız Festivali’nde üzerinde Gamescom yazısı taşıyan bir Ranger’ın karşımıza çıkmış olması da olasılıkların yükselmesindeki temel noktalardan bir tanesi. Bi-turbo destekli 2.0 litrelik dört silindirli motoruyla 210 beygir güce ve 500 Nm torka sahip olan Ranger için gözlerimiz Almanya’da olacak. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.