reklamı kapat

POPÜLER

Captain Marvel

Captain Marvel filminden çıkartılan önemli sahne

Başrolünde Brie Larson’ın yer aldığı Captain Marvel filminde önemli sayılabilecek bir sahnenin çıkartıldığı aradan geçen uzun zaman sonrasında belli oldu.

MCU Cosmic sitesi tarafından paylaşılan fotoğraf Marvel stüdyolarının çıkartmayı tercih ettiği sahneyi gözler önüne seriyor. Carol Danvers’ı Yüce Zihnin önünde görüyoruz. Orijinal ismi Supreme Intelligence olan bu karakter temelde filmin ana kötüsüydü diyebiliriz. Kree halkının yüce danışmanı olarak karşımıza çıkıyordu. Fakat herkes onu farklı biri gibi görüyordu. Supreme Intelligence’ın görüntüsü kişinin şahsi hayatında değer verdiği birini baz alarak değişiyordu. Bu sebeple onun gerçekte nasıl göründüğünü kimse bilmiyordu. Marvel stüdyolarının çıkarttığı bu sahnede Supreme Intelligence’ın asıl görüntüsü karşımıza çıkıyor.

Captain Marvel filminden kesilen detay

Ortaya çıkan fotoğrafta Supreme Intelligence kocaman bir kafa gibi görünüyor. Ağzı, burnu ve gözleri var. Toplamda altı gözü olduğu anlaşılıyor. Filmin prodüksiyon tasarımını yapan Andy Nicholson bu sahneyi kullanmaktan vazgeçme sebeplerini şöyle anlatıyor: “Bu gerçekten büyük bir an olacaktı ve hikayenin asıl ilerleyişini engelleyecekti. Aslında odaklanmak istediğimiz Carol Danvers’ın gelişimi ve Captain Marvel ‘a dönüşümüydü.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Supreme Intelligence’ın gerçek görüntüsünün Marvel izleyicilerinin dikkatini hikayeden çekeceğini düşünmüyoruz. Aksine Carol Danvers’ın onun gerçek formunu görecek kadar güçlü olduğunu ortaya koyacak güzel bir detay olacaktı. Fakat bu durumun hikayenin ilerleyişini nasıl değiştirdiğini bilmediğimiz için, net bir şey söylemek de oldukça zor.

İlginizi çekebilir

Morbius’un ilk fragmanı