reklamı kapat

POPÜLER

Huawei_Mate_X

Dört gözle beklenen Huawei Mate X için geri sayım başladı

Huawei’nin katlanabilir ekranlı telefonu Mate X hakkında önemli bir detay ortaya çıktı.

Paylaşılan bilgilere göre Huawei Mate X, 300 bin adet üretilecek. Daha önceden 80 bin adet üretileceği belirtilen Mate X, gelen rakam gerçeğe dönüşürse üretim rakamı 300 bin olacak. Merakla beklenen akıllı telefonun temmuz ayından önce satışa sunulacağı iddia ediliyor. Samsung cephesine bakıldığında ise Galaxy Fold’dan 700 bin birim üreteceği konuşuluyordu. Galaxy Fold’da yaşanan bu sorun sebebiyle üretimle ilgili farklı bir gelişmenin yaşanması da muhtemel.

Huawei Mate X, gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 980 işlemciden alıyor. Biliyorsunuz bu işlemci Mate 20 Pro‘ya da gücünü veriyor. Firmanın kendi geliştirdiği Balong 5000 modem birimi sayesinde 5G desteğini taşıyan model, iki parça halinde 4.500 mAh kapasitesinde pil üzerine kuruluyor. Burada tam 55W gücünde hızlı şarj desteği veriliyor. Bu gerçekten inanılmaz görünüyor ve 30 dakikada yüzde 85 doluluk seviyesine ulaşılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate X katlanabilir ekranıyla göz alıyor

Telefonda 8 inç boyutunda tek bir esnek OLED ekran karşımıza çıkıyor. Kapatıldığı zaman bu ekran önde 6,6 inç 2480×1148 piksel, arkada ise 6,38 inç 2480×829 piksel ekran alanı sunuyor. Bu açıdan şaşırtan telefon, yan tarafında Leica imzalı üçlü kamera sistemi taşıyor.

İlgili video

Mate X’in tanıtım videosu