reklamı kapat

POPÜLER

DC TCA

Ferrari ve Pagani’den esinlenerek tasarlanan Hindistan’ın yeni süper otomobili: DC Design TCA

Hindistan’da düzenlenen Auto Expo 2018 etkinliğinde tanıtımı gerçekleştirilen DC Design TCA, markası için bir üst noktayı temsil ediyor.

KIA ve Tata‘nın birbirinden iddialı konsept SUV projelerini sergilemekte olduğu Auto Expo 2018 etkinliği, Hindistan’ın otomobil dünyasında adının duyulmasına büyük oranda etki sağlıyor. Organizasyonun üçüncü gününü geride bırakan katılımcılar bir bir geliştirdikleri projelerin örtülerini kaldırmaya devam ederken, bunlardan bazılar diğerlerinin oldukça önüne geçmiş durumda. 2012 yılında aynı organizasyonda tanıtımını gerçekleştirdiği Renault motorlu Avanti projesiyle akıllarda yer edinmeyi başaran Hindistan merkezli DC Design, aradan geçen altı yıllık zaman diliminin ardından tecrübelerini bir üst noktaya taşıyor. Tasarım sürecinde Ferrari LaFerrari ve Pagani Zonda gibi ikonik modellerden yararlanıldığı söylenen TCA ile Autp Expo 2018’de sahne alan marka ekibi, yeni modeli de sınırlı üretim adediyle kullanıcılarıyla buluşturacak.

Beşte biri satıldı

DC Design TCA’nın tasarım ilhamının, her ne kadar Ferrari ve Pagani’den alındığı söylense de bizim akıllarımıza ön bölümde Zenvo’nun arka bölümde ise Honda NSX’i n geldiğini söylemeden teknik özelliklere geçiş yapmayalım. Gövdesinde karbon fiber ve alüminyum alaşımların ağırlıklı olarak kullanıldığı aracın, 1.582 kilogramlık ağırlığı bulunan Avanti’den çok daha iyi noktalarda seyretmesini bekliyoruz. Ortadan motorlu bir süper otomobil olarak karşımıza çıkan TCA’da, Avanti’nin çok daha üst noktasında bir güç ünitesi kullanılıyor. Burada 3,8 litrelik V6 makineye yer veren marka, güç değerini 320 beygir olarak açıklıyor. Altı ileri otomatik şanzımanla kombin edilen bu motorla 0’dan 100’e hızlanmasını 4,5 saniyede tamamlayabilen TCA’nın elektronik olarak sınırlandırılmış maksimum sürat değeriyse 200 km/s. Toplamda 299 adet üretilecek olan modeli için 61.000 dolar gibi bir ücret talep ettiğini açıklayan DC Design, 60 adetlik siparişi almayı başardı bile.