reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’den kamerada yeni bir dönem başlatacak çalışma

Şu sıralar Mate 40 ailesiyle gündeme gelen ambargolu teknoloji devi Huawei, akıllı telefon tarafında kamera odaklı yeni bir döneme geçişi planlıyor.

TigerMobiles tarafından bulunan ve görselleştirilen sayfadaki patente göre Huawei, gelecek akıllı telefon modellerinde normal fotoğraf makineleri gibi değiştirilebilir lensler sunmak istiyor. Biliyorsunuz günümüzde akıllı telefonlar için üçüncü parti lensler uzun zamandır satılıyor. Ancak bunların hiçbiri direkt olarak telefon üreticisi firmalardan gelmiyor. Telefon tarafında Leica ile ortaklık kuran Huawei ise bunu değiştirmeyi planlıyor gibi görünüyor. Firmanın patentini aldığı aşağıda gördüğünüz telefon, şimdilik tek bir sensöre sahip olacak gibi duruyor. Tek bir ana sensör yanında lazer otomatik netleme sistemi taşıyacak izlenimi oluşturan model, ihtiyaçlara göre farklı lensler ile özelleştirilebilecek deniyor. Bu da gerçekten ilginç görünüyor. Bu altyapının Huawei’nin P50 ailesinde karşımıza çıkma ihtimali bulunuyor. Ancak firmanın bunu çok daha ileriye taşıma ihtimali de var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 Pro da kamera konusunda çok iddialı geliyor

Çünkü daha önce ortaya çıktığı kadarıyla Mate 40 Pro‘nun ana kamerası 108 megapiksel çözünürlükte olacak ve 9P (Free-Form) yapısını kullanacak. Bu lens yapısı geniş açı lenslerin olumsuzluklarını tamamen ortadan kaldırıyor deniyor ve bu açıdan çok iyi duruyor. 108 megapiksel gibi yüksek çözünürlük ise Huawei’nin elinde çok iyi sonuçlar veriyor bilgileri geliyor. Firmanın yapay zeka konusunda geliştirdiği algoritmalar, 108 megapiksel ile beraber gerçekten büyük fark yaratacak izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken telefon Xiaomi Mi Note 10