reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Honor akıllı saat

Huawei’den Mate 20 ve Mate 20 Pro’ya eşlik edeceği söylenen heyecan verici iki yeni ürün

Akıllı telefon pazarında fırtına gibi esen Huawei, şu sıralar Mate 20 ve Mate 20 Pro ile gündeme geliyor. Ancak firma iki yeni akıllı saat üzerinde de çalışıyor.

Akıllı saat pazarının en büyük ikinci ismi Huawei, kısa süre önce iki yeni modeli kayıt altına aldı. Avrupa’da alınan kayıt, Huawei Watch GT ve alt markadan gelecek Honor Watch modellerini karşımıza getiriyor. Kayıtlarda göründüğü kadarıyla 4GB dahili depolama ve 768 MB RAM’e sahip olacak saatler, yuvarlak birer ekran üzerine kuruluyor. Google’ın Wear OS işletim sistemine sahip olacak modellerin, dün tanıtılan Snapdragon Wear 3100 işlemci üzerine kurulması bekleniyor. Tam iki yıllık Snapdragon Wear 2100’ün yerini alan Wear 3100, ikinci yardımcı işlemcisiyle saatlerin pil ömrünü çok ciddi oranda artırabiliyor. Yeni modellerden Honor Watch‘ın daha ucuza satılacağı söylenirken, bundan dolayı LTE gibi özelliklerin eksik olabileceği belirtiliyor. İki saatin de Mate 20 ve Mate 20 Pro’nun tanıtılacağı 16 Ekim etkinliğinde görücüye çıkması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, akıllı saat modellerini özellikle pil ömrü konusuna çok büyük önem veriyor

Kısa süre önce konuşan CEO Richard Yu‘ya göre firmanın gelecek akıllı saatleri, özellikle pil ömrü konusunda öne çıkacak. Kullanıcılara şu an iki gün pil ömrü sunduklarını belirten CEO, bunu tam bir hafta seviyesine çıkarmak istiyor. Saatlerin pilini boyut nedeniyle büyütemediklerini söylen Yu, performans ve kullanışlılık konusunda da ciddi artışlar hedeflediklerini belirtiyor. Kirin 980 ile akıllı telefon dünyasında 7 nm devrini başlatan firma, giyilebilir tarafta da büyük atılımlar planlıyor. Firmanın giyilebilir ürünlere yönelik kendi işlemcisini de tanıtabileceği belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın akıllı saatlerinden