reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei ve geleceği için çok güzel haber!

Akıllı telefon tarafından Amerika ambargosu altında bulunan dev ismi Huawei, güzel bir haberle gündemde. İşler bir adım daha düzeliyor.

Biliyorsunuz Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump, geçtiğimiz haftalarda önemli bir konuşma yaptı ve “ulusal güvenlik problemi” oluşturabilecek durumlar haricinde Amerika merkezli şirketlerin Huawei’ye ekipman satmaya devam edebileceğini açıkladı. Bu konuda halen süreçte “hiçbir şey değişiklik” olmadığını belirten Huawei, beklediği olumlu gelişmelere / adımlara önümüzdeki ay kavuşuyor. Resmi olarak verilen bilgiye göre ABD merkezli şirketlere önümüzdeki ay itibariyle Huawei ile ticaret yapma izni veriliyor. Bu da firmanın geleceği için büyük önem arz ediyor. Henüz donanım tarafında yüzde 100 bağımsız olmayan şirketin, bu adımla en azından 2019 için rahat bir nefes alacağı görülüyor. Bu adım firmanın gelecek ürünleri için daha rahat stok oluşturmasına da imkan tanıyacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki Huawei, Android lisansını geri alabilecek mi?

Bu konuda henüz net bir bilgi yok. Ancak telefonlarını Amerika’da satamayan Huawei’nin diğer bölgelerde Android kullanmaya devam etmesi “ulusal güvenlik problemi” oluşturacak bir durum değil. Bu açıdan Google’ın ve Windows için Microsoft’un gerekli adımları atacağı ve yazılım tarafındaki ambargoyu kaldıracağı tahmin ediliyor. İşletim sistemi tarafında HongMeng OS’un telefonlara gelmeyecek olması nedeniyle biraz çaresiz kalan Huawei, Google ile anlaşırsa sorunlarının büyük bölümün ortadan kaldıracak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Çok yakında gelecek amiral gemisi Samsung Galaxy Note 10