reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones Rick and Morty

Rick and Morty’nin yaratıcısından Game of Thrones savunması

Görünen o ki Game of Thrones final sezonuyla herkeste hayal kırıklığı yaratmadı. Rick and Morty’nin yaratıcısı Dan Harmon dizinin finalini savunanlar arasına katıldı.

Bildiğiniz gibi Game of Thrones’un uzun süredir beklenen final sezonu nisan ayında karşımıza çıktı. Fakat son bölümler beklentileri karşılayamadı. Gece Kralı’na karşı verilen mücadele, sonda tahta oturan isim kimseyi memnun etmedi. Yazarların hikayeyi hızla sonlandırmak için karakter gelişimlerini çöpe attığı düşünüldü. Fakat bu düşünce Rick and Morty‘nin yaratıcısı Dan Harmon tarafından paylaşılmıyor. Başarılı isim final sezonunu şu sözlerle savunuyor:

Game of Thrones savunması

“Ben de bir dizi baş yazarıyım ve bu yüzden Game of Thrones’un ekibinin başarısıyla hayrete düşmüş durumdayım. Sahip oldukları o kocaman gerçekliği ve uyarlayacak kitapların bir noktada son bulduğunu düşününce başarının seviyesi ortaya çıkıyor. Mesela The Hound ve The Mountain’ın merdivenlerdeki mücadelesini izlemek harikaydı. Daenerys Targaryen’in dizinin kötüsüne dönüşmesiyle oluşacak hayal kırıklığını tahmin etmek zor değildi. Hayranların bu başarıyı küçümsediğini veya nankörlük yaptığını söylemek istemesem de sonuç oraya varıyor. Yapısal olarak baktığımda final şahaneydi. Sadece bencil bir yaklaşımla daha fazla bölüm olmasını istedim. Ben de Game of Thrones hikayesi bitsin istemedim. Üç sezon daha devam etsin ya da en azından üç dört bölüm daha olsun istedim.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Final Dan Harmon’u tatmin etmiş olabilir fakat uzun zamandır hem dizi hem de kitap serisini yakından takip eden izleyicilere nankör demeye ve herkesin eleştirdiği finali böyle savunmaya gerçekten hiç gerek yok.

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı