reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10 Galaxy F

Samsung’dan dikkat çeken “kriz” açıklaması

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, maddi olarak çok iyi durumda. Ancak Huawei ve Xiaomi gibi isimler mobil departmanın geleceğini zora sokuyor.

Samsung’un mobil departmanı halen oldukça güçlü bir noktada bulunuyor. Ancak alandaki rekabet Galaxy telefonların geleceğini oldukça zorluyor. Özellikle amiral gemisi (Galaxy S9 ve Galaxy Note 9) düzeyinde satışlar ve gelirler ciddi şekilde düşüyor. Ayrıca genel akıllı telefon pazarı da küçülüyor ve firma bu durumu artık bir “kriz” olarak nitelendiriyor. Şirket CEO’su Koh Dong-jin, konu hakkında “Samsung akıllı telefon departmanının şu andaki durumu için üzgünüm ve yaklaşan Galaxy S10 ve katlanabilir telefonlar ile krizin üstesinden gelmek için elimden geleni yapacağım” açıklamasını yapıyor. 2019 yılına Galaxy S10 ve olası adıyla katlanabilir Galaxy F ile damga vurmak isteyen firma, mobil taraftaki durumu bu modeller ile toparlamak istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung katlanabilir akıllı telefon konusunda öncü olacak

Ancak bu model çok pahalı olacak. Tam 1.800 dolar fiyat etiketiyle satılacak telefon, ayrıca sadece 1 milyon adet üretilecek. Bu açıdan 2019 başında işleri düzeltme görevi üç farklı model halinde gelecek Galaxy S10 ailesinde olacak.

İlginizi Çekebilir

Firmanın katlanabilir modeli