reklamı kapat

POPÜLER

Avengers 4 Samuel L. Jackson

Samuel L. Jackson’dan umutlandıran Avengers 4 açıklaması

Captain Marvel filminde de rol alan Samuel L. Jackson, Avengers 4 için umut vadeden açıklamalarda bulundu.

Avengers: Infinity War ardından, Captain Marvel karakteri adeta spot ışıkları altına atıldı. Çünkü Avengers 4 filmi öncesi, 8 Mart 2019‘da vizyona girecek olan Captain Marvel, aradığımız tüm cevapları içinde saklıyor olabilirdi. Hatırlarsanız Infinity War sonrasında yayınlanan ek sahnede, Samuel L. Jackson’ın canlandırdığı Nick Fury, etrafındaki olayları anlamlandırmaya çalışırken Captain Marvel’a da bir yardım çağrısı göndermişti. Çünkü Fury bu işi çözse çözse onun çözebileceğine inanıyor gibiydi. Jackson’ın yeni filmle ilgili yaptığı açıklamalar da bu sahneyle paralel gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çare Captain Marvel

8 Mart’ta yayınlanacak olan filmle sinematik evrene giriş yapacak olan kahramanımızın filmi ise esasen geçmişte geçiyor. Ancak film yine de Avengers 4 için büyük önem taşıyor. Çünkü bu filmde karakterimizin gücünün sinematik evren içindeki sınırları göreceğiz. Jackson’ın Vulture‘a yaptığı açıklama da bunu doğrular nitelikte. Daha önce Infinity War’da olmadığını söyleyen Jackson’ın bir anda ek sahnede çıkmasına ilişkin soruya “Hiçbir fikrim yoktu, sahne ansızın ortaya çıktı.” diyen Jackson açıklamasına şöyle devam ediyor “Kim gerçekten öldü veya kim Marvel’ın toz dumanına karıştı bilemiyorum. Ancak bir çözüm olduğunu biliyorum. Bana bile söylemedikleri bir çözüm. Çünkü ben Captan Marvel’ın kim olduğunu ve ne anlama geldiğini biliyorum.

Jackson her ne kadar çok açık bir şekilde ifade etmese de yönetmenlerin inatla ısrar ettiği gibi korkunç bir sinematik evren geleceğinin bizi beklediğinden şüpheliyiz. Captan Marvel’ın tüm bu olanları, ya da en azından Thanos’un Sonsuzluk Eldiveni ile yaptığı karmaşayı geri döndürecek olan kilit isim olduğu aşikar. Karakterin kendi filminde ise bunu nasıl yapabileceğine dair esas ipucuyu elde edeceğiz gibi görünüyor. En azından Jackson’ın sözlerinden bu anlaşılıyor. Aynı şekilde Jackson sanki sadece “toz olan” karakterlerin geri dönebileceği vurgusunu yapıyor. Bu durumda Sonsuzluk Eldiveni öncesi kaybettiğimiz karakterlere gerçekten de veda etmiş olabiliriz.

İlgili video

Avengers: Infinity War kamera arkası