reklamı kapat

POPÜLER

Netflix You

Son bir ayda Netflix’te en çok izlenen iki dizi

Disney+’ın çıkışı yaklaşırken Netflix de izlenme sayılarıyla ilgili detaylar vermeye başlamış durumda. Platformun son bir aydaki en popüler dizileri ise belli oldu: You ve Sex Education.

Rekabet yaklaşırken, platformu üzerindeki izlenme sayılarıyla “popülerliğini” vurgulayan Netflix, son zamanlarda yayınladığı dizilerden You için de veriler paylaştı. Esasen Lifetime’da yayınlanan dizi, kanalda neredeyse hiç ilgi çekmezken, Netflix’e gelmesiyle işler değişmiş durumda. 28 Aralık’ta platformda yayınlanan You henüz dört haftasını tamamlamasa da, ilk dört hafta sonuçlarında 40 milyon üyeye ulaşmış durumda. Bu sonuç da dizinin Lifetime yayınıyla karşılaştırıldığında inanılmaz bir başarıya dönüşüyor. You’da izleyiciler hoşlandığı kişinin hayatına girebilmek için “sınırların ötesine geçen”, saplantılı bir karakteri seyrediyor. Diziyi buradan izleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir diğer favori Sex Education

Son ay verilerinde açıklanan bir diğer dizi ise Sex Education oldu. 11 Ocak’ta platformdaki yerini alan dizinin “ilk 4 hafta sonuçlarına” göre seri 40 milyonun üzerinde hesap tarafından izlenmiş. Dizinin açıklanan özeti ise şu şekilde: “Öz güvensiz Otis, terapist annesi sayesinde cinsel tavsiyeler hakkında her şeyi bilmektedir. Öyle ki asi Maeve ona okulda bir seks terapisi kliniği açmayı teklif eder.

Netflix’in bu açıklamaları yaparken kelime seçimlerini farklı kullandığını belirtelim. You için “üye” kelimesi geçerken Sex Education için “hesap” denilmiş. Tabii tıpkı Bird Box sonuçlarında olduğu gibi net sayıyı bilmek pek mümkün olmuyor. Bildiğiniz gibi Netflix hesapları birden fazla kullanıcı tarafından kullanılabiliyor. Bu yüzden izlenmelerin daha yüksek olabileceğini belirtelim.

İlginizi çekebilir

You’nun fragmanı