reklamı kapat

POPÜLER

Sony WH-1000XM3 incelemesi

sony

KONFOR ÖN PLANDA

İlk bakışta MX2 modelinden pek de farkı bulunmayan MX3’te gözümüze çarpan ilk fark kafa bandı içindeki metal malzemenin yerini plastik malzemeye bırakması oldu. MX3’ten daha hafif olan MX3 bu şekilde daha konforlu bir müzik deneyimine imkan tanıyor. MX2’den yaklaşık 20 gram daha hafif olan kulaklığı bir önceki modelden daha konforlu bulduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Kulaklığın gövdesinde siyah renk seçeceği tercih edilse de bakır detaylar da göze çarpıyor. Kendine has tasarımıyla dikkat çeken kulaklığın sağ tarafında dokunmatik bir yüzey yer alıyor. Dokunmatik yüzey müzik seçimi, ses açma-kapama ve gelen aramaları cevaplama gibi işlemleri düğmelerle uğraşmak yerine parmağınızı yukarı-aşağı veya sağa-sola kaydırarak kontrol etmeye yardımcı oluyor. Dokunmatik panele dokunulduğunda Siri’nin ve Google Asistan’ın aktifleştirebileceğini söyleyelim.

Kulaklıktaki dokunmatik yüzeyin daha iyi olması gerektiğini yeri gelmişken belirtelimi. Çift dokunuşla telefon çağrılarını eller serbest olarak yanıtlamak mümkün.Kulaklığı çıkarmadan da iletişim kurulabiliyor. Anlık sohbet için eli sağ kısımdaki yüzeyin üzerine koyarak ses seviyesi düşürülebiliyor. Kulaklıkta kullanılan sentetik derinin kulaklığa lüks bir görünüm kazandırdığını da unutmadan söyleyelim. Katlanabilen döner kulaklık başlıkları sayesinde seyahat sırasında kulaklığı bavul, çanta veya birlikte verilen taşıma çantasında kolayca muhafaza etmek mümkün.
Pili tam şarj edildiğinde gürültü engelleme açıkken 30 saate varan, gürültü engelleme kapalı olduğunda ise 200 saate varan müzik deneyimi vadeden kulaklık 10 dakika şarj edildiğinde 5 saate varan bir kullanım imkanı sunuyor. Bir önceki model 10 dakika şarj olduğunda 70 dakika kullanım imkanı vadediyordu. Kulaklığın hızlı şarj için USB-C bağlantısından yararlandığını da altını çizelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR