reklamı kapat

POPÜLER

Sony WH-1000XM3 incelemesi

sony

MÜZİĞE ODAKLANIN

Bir önceki modelde olduğu gibi kulaklığın en önemli artısı gürültü engelleme teknolojisi. Bose Quietcomfort 35 modelini hedef alan Sony WH-1000XM3’te yeni HD gürültü engelleme işlemcisi QN1 kullanılıyor. Bir önceki modelle kıyasladığımızda yeni model gürültü engelleme konusunda çok daha başarılı. Sony’nin belirttiğine göre yeni işlemci eski modele göre gürültüyü 4 kat daha iyi engelleyebiliyor. Kişisel optimizasyon, baş boyutu, gözlükler ve saça bağlı ses özelliklerini analiz ediyor ve ardından sesi kullanıcılara göre optimum hale getiriyor.

Lenovo Advertisement

Metro ve kalabalık bir caddede test ettiğimiz kulaklık bizden tam not almayı başardı. Gürültü engelleme performansıyla dış ortamın sesini neredeyse tamamen kesen kulaklık piyasadaki en iyi gürültü engelleme performansı sunan kablosuz kulaklık. Kulaklıkta bir önceki modede de yer alan optimum atmosfer basıncı özelliği bulunuyor. Uçuşa uygun şekilde gürültü engelleyen kulaklık yüksek rakımda optimum ses sağlıyor.

Kişisel gürültü engelleme özelliği ise kafa boyutu, gözlük ve saç gibi kişisel özellikleri analiz ediyor ve sesi kullanıcılara göre optimize ediyor. Sony Headphones Connect isimli uygulama üzerinden ses konum kontrolünü seçmek de mümkün. Tıpkı kablosuz hoparlörde olduğu gibi, sesin gelmesini istediğiniz yönü seçebilirsiniz. Ekolayzır ve sanal surround ses desteği de uygulamada yer alıyor.