reklamı kapat

POPÜLER

Netflix The Witcher 2. sezon

The Witcher 2. sezon için yapılan senaryo değişikliği

Netflix dizisi The Witcher 2. sezon bölümlerinde bizi pek çok alanda değişiklikle karşılayacak. Onlardan biri de hikaye anlatımı. Dizi yaratıcısının son açıklamaları bunu işaret ediyor.

Yayınlandıktan kısa süre sonra Netflix kütüphanesinin en sevilen yapımları arasına giren The Witcher 2. sezon bölümleriyle hayranlara daha fazlasını sunmaya hazırlanıyor. Dizi yaratıcısı Lauren Hissrich‘in yaptığı açıklamalar da heyecanımızı katlıyor. Hissrich’in de heyecan duyduğu noktalar var elbette. Onlardan birini Vulture‘a verdiği röportajda anlatan dizi yaratıcısı, senaryo yazım sürecinde de değişikliklere gittiklerini kaydediyor. İlk sezon yayınlandıktan sonra dizi yaratıcısı pek çok sahnenin çıkarılmak zorunda olduğunu anlatmış ve bizim de yaptığımız röportajda, hikayeleri senaryoya sığdırmakta zorlandığını kaydetmişti. İkinci sezon işleri değiştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Witcher 2. sezon daha kısa senaryolara sahip olacak

Hissrich yaptığı açıklamada şu cümleleri kuruyor: “İkinci sezonda anlatacağımız hikayeleri zaten biliyoruz. Ancak ben hikayeleri anlatacak yeterli zamanımızın olduğundan emin olmak istiyorum. Yaptığımız en büyük değişikliklerden biri senaryoların artık çok uzun olmadığından emin olmak. Gurur duyduğun bir çekimi tamamladıktan sonra 95 dakika uzunluğunda olduğunu görmen ve onu 60 dakikaya sığdırmak zorunda kalman çok kötü bir his. Harika veya önemli olacağını bildiğin kısımları atmak zorunda kalıyorsun. İzleyiciler de 2. sezonda bunu anlayacak. Çünkü hikaye sıkıştırmaya, sürekli yeni karakter tanıtmaya, yeni dünyalar ya da krallıkları göstermeye, politikayı artırmaya çalışmıyoruz. Bazen sadece karakterlerle oturup onlar hakkında daha fazlasını öğreniyoruz. Bu da insanların görmesi konusunda en çok heyecanlandığım nokta.

Yeni sezonla beraber hikaye örgüsünde daha sağlam adımlar atılacak gibi görünüyor. Karakterlerin gelişimini de derinleştirecek bu değişikliğin nasıl sonuçlanacağını göreceğiz. The Witcher 2. sezon bölümlerinin 2021‘de Netflix kütüphanesinde yayınlanması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Hızlı ve Öfkeli 9 fragmanı öncesi filmden heyecan verici ilk video ve resmi poster