reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter, video odaklı yeni bir çalışma içerisinde

Sosyal medyanın karakter limitli servisi Twitter, yeni bir özellik üzerinde daha çalışıyor. Gelen bilgiye göre şirket Snapchat benzeri video aracı geliştiriyor.

Geçtiğimiz günlerde yapay zeka temelli fotoğraf altyapısı kullanıma sunan Twitter, şimdi de Snapchat benzeri bir video aracı üzerinde kafa yoruyor. Biliyorsunuz şu an servis içerisinde video paylaşmak için birden fazla adıma ihtiyaç duyuluyor. Şirket yeni özelliğiyle bu paylaşım sürecini çok daha kolay hale getirmek istiyor. Bloomberg’e göre bu özellik şu an aktif olarak çalışan bir demoda test ediliyor. Ancak şirketin henüz tasarım konusunu tamamlamadığı belirtiliyor. Bu konuda değişikliklerin olabileceğini belirten kaynaklar, şirketin bu özellikle daha fazla kullanıcıyı kendisine çekmeyi amaçladığını söylüyor. Kullanıcı tabanını büyütme konusunda oldukça zorlanan ve yeni nesli kendisine çekmekte zorlanan servis, bu sayede öne çıkmak istiyor. Platformun kitleyi büyütmesi maddi sorunlarını çözmesi için de çok büyük önem arz ediyor.

Twitter video konusunda öne çıkabilir mi?

Başta Facebook olmak üzere herkesin kopyaladığı Snapchat, bu sefer popüler mikroblog platformuna ilham kaynağı olmuş görünüyor. Yeni özelliğin yakın zaman içerisinde teste çıkacağı söylenirken, detayların da yakında ortaya çıkartılması bekleniyor. Burada sizlere de sormak istiyoruz. Eğer süreç daha kolay gelirse Twitter hesabınızdan daha sık video playlaşır mısınız?