reklamı kapat

POPÜLER

Yerli otomobil

Yerli otomobil için kötü haber; bir babayiğit gidiyor!

Yerli otomobil projesi konusunda sürecin geleceğini riske atabilecek önemli bir gelişme yaşandı. Projeden bir babayiğit gidiyor!

Yerli otomobil projesi uzun süredir gündemde. Türk halkının merakla beklediği araç için maalesef kötü bir haber geldi. Biliyorsunuz bu projeyi gerçeğe dönüştürecek “5 babayiğit” ortaya çıkmıştı. İşte bu 5 babayiğitten birisi gelen bilgilere göre ayrılmak istediğini belirtti. Habertürk yazarı Fatih Altaylı, “İnan Kıraç, Yerli Otomobil Girişim Grubu ve TOBB’un Başkanı olan Rifat Hisarcıklıoğlu’na bir mektup yazarak ‘Yerli Otomobil Girişim Grubu’ndan çekilmek istediğini” bildirdiğini aktardı. Türkiye’de pek çok markaya fason üretim yapan, New York’ta taksi ihalesine girip finale kalmayı başaran ve Türkiye’de otomobil denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden birisi olarak aktarılan İnan Kıraç, eğer bir değişiklik ayrılma kararıyla olmazsa grubu ve projeyi oldukça zora sokacak gibi görünüyor. Bu da büyük hayaller için kötü görünüyor. Büyük merak uyandıran elektrikli aracın, en kısa zamanda yollara çıkması isteniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil projesinde prototip gösterimi yapılmıştı

Hatırlarsınız geçtiğimiz ay Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katıldığı TOGG Yönetim Kurulu toplantısında ön gösterimi yapılacak prototipin 1/4 ölçekli modelini gösterdiklerini aktaran Karakaş, ön gösterim aracını ise aralık ayında tanıtacaklarını belirtiyor. İlk modelin bir “akıllı otomobil” olacağını söyleyen Karakaş, otonom özellikleri sunulacağını da söylüyor. Fabrikanın nereye kurulacağı konusunda son değerlendirme aşamasında olduklarını da ekleyen Gürcan Karakaş, sadece tek bir otomobil üretmek değil “ekosistem inşa etmek” amacıyla yolda çıktıklarını da dile getiriyor. Karakaş hepsine ek olarak aracı “çarpışma testinden o günün şartlarında 5 yıldız alarak pazara çıkarmayı hedeflediklerini” vurguluyor. Bu gerçekten büyük önem arz ediyor.

İlginizi Çekebilir

Mercedes’in yeni elektrikli modeli