TEST ETTİK
Huawei P9 lite 2017 incelemesi Huawei P9 lite 2017 incelemesi

POPÜLER

twitter, dick costolo

Twitter trollere savaş açtı

Twitter, herkesin düşüncelerini özgürce paylaşabildiği dev bir sosyal ağ. Ancak bu özgür ortamda düşüncelerini sırf karşı tarafı “trollemek” üzerine yönelten kullanıcılar da yok değil. Gelen haberlere göre, Twitter bu kötü niyetli kullanıcılarla baş etmek için ciddi önlemler üzerinde çalışıyor.

The Verge’e konuşan CEO Dick Costolo, “Twitter trolleri” olarak nitelendirdiği bu tip kullanıcıları sosyal servislerinden uzak tutmak için çeşitli planlar üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Costolo şimdiye kadar bu konuda başarısız olduklarını da itiraf ederek, önümüzdeki dönemlerde daha ciddi yaptırımlar uygulayacaklarını belirtti. Costolo detay vermekten kaçındı ancak trolleri bir nevi afişe etme yoluna giderek, bu kullanıcılardan gelecek tweetlere kimsenin itibar etmemesini sağlayıp trolleri böylece yavaş yavaş yıldıracaklarını söyledi.

Twitter’ın bu yöndeki yaptırımlarıyla somut olarak ne zaman karşılaşacağız şimdilik bilmiyoruz ancak, Twitter’ın böyle bir çalışma içinde olması bile sevindirici bir gelişme.

YORUMLAR
ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...