reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix 3

10 GB RAM’li Xiaomi Mi Mix 3 modelinin satış tarihi belli oldu

Xiaomi’nin kızaklı telefonu Xiaomi Mi Mix 3, 10 GB RAM’li özel modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. Xiaomi Mi Mix 3 Palace Museum Edition (Saray Müzesi Serisi) olarak bilinen model, yüksek performans vadediyor.

Ekim ayında tanıtılan Xiaomi Mi Mix 3, kızaklı tasarımı içine gizli kamerası ve bu sayede elde ettiği tamamen çerçevesiz ekranıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Türkiye’de de satışa sunulacak model 6,39 inç boyutunda çerçevesiz ekranında 2340×1080 piksel çözünürlük sunuyor. 19,5:9 en-boy oranıyla ekranı etkileyici bir görünüm sunan cihazın arkasında ise 12 MP + 12 MP olmak üzere çift arka kamera yer alıyor. Standart versiyonu 6 GB ve 8 GB RAM seçeneği ile sunulurken, Saray Müzesi Serisi’nin ise 10 GB RAM ile kullanıcılarla buluşacağı açıklanmıştı. Bu özel modelin ilk etapta satış tarihi belli değildi ancak nihayet açıklandı. Mi Mix 3 serisi içinde ilk 10 GB RAM’li model olacak olan Xiaomi Mi Mix 3 Saray Müzesi serisi aralık ayında yurt dışında satışa sunulacak. Modelin fiyatı ise yaklaşık 720 dolar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tasarım detayları ve DxOMark puanı

Saray Müzesi Serisi modeli, standart versiyondan farklılaşarak arka gövdede Çin mitolojisinde adaleti simgeleyen Xiezhi’nin özel bir işlemesini taşıyor. Böylece cihaz ilk bakışta standart versiyondan ayrışıyor. 10 GB RAM dışında modelin teknik detayları ise standart modelle aynı. Mi Mix 3’ün 103 puanlık DxOMark performansını da hatırlatalım. Cihaz en iyi kameralı akıllı telefonlar listesinde HTC U12+ ve Samsung Galaxy Note 9 ile üçüncülüğü paylaşıyor. Modelle ilgili detaylı DxOMark haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Cihazın tanıtım filmi