reklamı kapat

POPÜLER

Facebook RED

Facebook ile RED arasında dikkat çeken kamera işbirliği

Sosyal medya devi Facebook, dün akşam düzenlenen F8 Geliştiriciler Konferansı kapsamında sağlam duyurularda bulundu. Şirket ayrıca RED ile önemli bir kamera işbirliği kurduklarını da açıkladı. İşte detaylar;

F8 Geliştiriciler Konferansı kapsamında yaptığı tüm duyurulara aşağıda ulaşabileceğiniz Facebook, bunlarda hep yazılıma odaklandı. Ancak biliyorsunuz şirket donanım tarafında da öne çıkıyor. Oculus Rift’i satın alarak VR yani sanal gerçeklik pazarında lider hale gelen firma, şimdi de RED ile işbirliği yapıyor. Bu işbirliğinin arkasında ise profesyonel alana yönelik bir sanal gerçeklik kamerası yer alıyor. Dünyanın en pahalı ve gelişmiş sinema kameralarını üreten firmalardan RED, bunun için en iyi aday gibi görünüyor. Şu sıralar kendi akıllı telefonu üzerinde de çalışan firma, Facebook’a bir altı eksende görüntü kaydı yapabilecek yüksek çözünürlüklü bir model hazırlıyor. Şu an fiyatı ve çıkış tarihi hakkında bilgi verilmeyen kameranın, sanal gerçeklik deneyimini ciddi anlamda artırması bekleniyor. Çünkü 6DoF ile kişiler VR içerikleri sadece izlemekle kalmıyor içerisine girerek interaktif olarak etkileşimde bulunabiliyor. Bunu hemen altta yer alan görsel çok güzel açıklıyor.

Facebook RED

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook ve RED, daha iyi VR için bir arada

Kendi VR kameraları üzerinde uzun zamandır çalışan sosyal medya devi, yeni kamerasıyla sektörün ihtiyaçlarına odaklanıyor. Bu da içeriğin halen az olduğu VR tarafı için büyük önem arz ediyor. RED ile özellikle Hollywood ve diğer bağımsız alanın ilgisini çekmek isteyen firma, güzel bir yolda görünüyor.

İlgili Video

Dünyanın en hızlı kamera aracını gördünüz mü?