reklamı kapat

POPÜLER

Gelecek Geldi: 3D Baskı

up-plus-2 01
UP PLUS 2

Endüstriyel görüntüsünün altında görev aşkıyla işini başarılı bir şekilde gerçekleştiren bir donanım ve altın gibi bir kalp… Yok yok sadece donanım yatıyor

UP Plus 2, sektörün geleneksel üretim kurallarının dışına çıkarak önemli donanımsal yenilikler barındıran, orta kalite ve seviyede üretim gerçekleştirebilen bir 3D yazıcı olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle 3D baskı teknolojileri hakkında çok fazla bilgisi olmayan giriş seviye kullanıcılar için UP Plus 2’nin otomatik platform kalibrasyon sistemi büyük kolaylık sağlıyor. Sistem sayesinde UP Plus 2, birden fazla noktadan üretim platformunu ölçerek platformun yükseklik ve seviye ayarlarını otomatik olarak gerçekleştirebiliyor. Cube 2’de olduğu gibi üretim malzemesi olarak hem PLA hem de ABS kullanabilen UP Plus 2, saniyede 30 mm baskı hızıyla rakiplerine göre oldukça yavaş bir baskı performansı sunuyor.

Birçok rakibinin aksine sadece USB bağlantısını destekleyen yazıcı, 150 mikron çözünürlüğe kadar üretim yapabiliyor. Çok bilinen bir özellik olmasa da dahili hafızaya sahip UP Plus 2’ye baskı için projeyi gönderdikten sonra USB kablosunu çekmek mümkün. Birçok farklı yazıcıda olduğu gibi UP Plus 2 de sadece kendi ürettiği ABS flamentlerin kullanımına izin veriyor. Şu anda 6 farklı renkte kullanıcılara sunulan flamentlerden aynı anda birden fazla kullanarak çok renkli baskı alınabilmesi mümkün olmuyor. Ancak kullanıcılar tasarımlarını birden fazla katmana ayırarak her bir katmanda farklı renk malzeme kullanarak daha sonra bu katmanları birleştirme yoluna gidebilirler. UP Plus 2’nin ön plana çıktığı bir diğer nokta ise yazılımı olarak gösterilebilir. Baskı aşamasına geçişi kolaylaştırabilmek için baskı yatağına otomatik ortalama ve konumlandırma gibi seçeneklerin yanı sıra baskı sürecine gelene kadar kullanıcıya yönlendirmeler sunuluyor. Baskının kalitesi ve hızı arasında farklı tercihlerin de yapılabildiği UP Plus 2 yazılımı, birçok farklı seçeneği oldukça sade ve kolay anlaşılır menüler içerisinde kullanıcılarına sunuyor. Ancak diğer taraftan bakıldığında 3D baskı konusunda uzman olan kullanıcılar makinenin performansını ince ayarlarla zorlamak istediğinde, müdahaleye kapalı olarak tasarlanan yazılım sebebiyle önceden çizilmiş sınırlara sadık kalmak mecburiyetindeler.

Basım alanı
14×14,13,5 cm

Katman çözünürlüğü
150-400 mikron

Hammadde
ABS

Yazıcı ebatları
25x26x35 cm

Ağırlık
5 kg

Platform
Isıtmalı

Yazılım
UP

İşletim sistemi uyumluluğu
Mac, Windows