reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X2 Harmony OS 2.0

Huawei, katlanabilir telefon tarafında fiyatları aşağıya çekiyor

ABD ambargosu altında yer alan Huawei, katlanabilir telefon pazarında sunacağı seçenekleri ciddi şekilde artıracak gibi görünüyor.

Huawei hatırlarsınız katlanabilir tarafta en son karşımıza çok şık görünen Mate X2 ile çıkmıştı. Onun detaylarına burada ulaşabilirsiniz.

Mate X2 çok güzel ancak üst seviye premium bir cihazdı. Bu yüzden telefonun fiyatı da çok yüksek seviyede yer alıyordu.

Firmanın çıkardığı diğer katlanabilir telefonlar da yüksek fiyat etiketleriyle kısıtlı bir pazara hitap ediyordu. Ancak bu yakında değişebilir.

Kaynaklara göre firmadan üç yeni katlanabilir telefon geliyor. Bu üç telefonun da 2021 bitmeden lanse edileceği iddia ediliyor.

Bu yeni katlanabilir telefonların en büyük özellikleri ise söylendiği kadarıyla daha ucuz olacak olmaları. Cihazların “orta seviye katlanabilir” olarak tasarlandığı aktarılıyor.

Katlanabilir telefonların şu an öne çıkamıyor olmasının arkasında yüksek fiyatlar yer alıyor. Yüksek fiyatları düşürmek, Huawei’nin alandaki iddiasını çok fazla artıracaktır. Huawei bu sayede Samsung ile Çin pazarında çok daha iyi mücadele edebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P50 serisi de aktif olarak yolda bulunuyor

Duyduğumuz kadarıyla P50, P50 Pro ve P50 Pro Plus olmak üzere üç farklı modelden oluşan aile, temmuz ayı gibi lanse edilecek.

Ancak ambargo ve global çip sıkıntısı nedeniyle telefonların çok az sayıda üretileceği aktarılıyor. Bu modellerin Android yerine Harmony OS kullanması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en son AirPods modeli AirPods Max