reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Kullanıcıları isyan ettiren Huawei “sorununa” resmi cevap

Huawei kullanıcılarının geçtiğimiz gün yaşadığı can sıkıcı olayın ardından üreticiden ilk cevap geldi. Olay kısa sürede çözüme kavuştu.

Her ne kadar Huawei bu aralar Amerika ile olan gerginlikle gündeme gelse de geçtiğimiz günlerde kullanıcılar çok başka bir “sorun” yaşadı. Huawei’nin akıllı telefon modellerini kullanan kullanıcıların da bildiği üzere cihazların kilit ekranlarında ön yüklü duvar kağıtları kullanılabiliyor. Hayli etkileyici görselleri barındıran cihaz galerisi ise “Magazine Unlock” isimli bir özelliğe sahip. Bu özellik açıkken cihazda ön yüklü arka planları kullanırsanız, kilit ekranındaki duvar kağıtları sürekli değişerek yeni nefes kesici görselleri ekrana getiriyor. Yaşanan sorun da bu ön yüklü arka planlarla başlıyor. Çünkü yenilenen duvar kağıtları beraberinde “gömülü reklamları” da getiriyor.

Twitter üzerinden dile getirilen bu sorunu yaşayan kullanıcılar kilit ekranlarındaki manzara fotoğraflarının tam ortasında Booking.com reklamı görmeye başlamıştı. Hayli can sıkıcı olan bu sorun ise kısa sürece cevap buldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei gömülü reklam sorununu ortadan kaldırıyor

Konuyla ilgili Android Central‘a açıklama yapan Huawei şu sözleri dile getiriyor:

Sevgili kullanıcılar, içten yorumlarınız için teşekkür eder ve deneyiminizle ilgili yaşadığınız sıkıntı için özür dileriz. Serverlarımızda bulunan söz konusu kilit ekranı duvar kağıtlarını kaldırdığımızı bildiririz. Bundan böyle bu görseller kilit ekranlarında yer almayacak.

Söz konusu görselleri halihazırda indirmiş olan cihaz kullanıcıları ise görselleri silmek için şu adımları takip edebilir:

1) Görsel kilit ekranında belirdiğinde ekranı yukarı doğru kaydırıp ekran altındaki araç çubuğunu açın.
2) “Sil” butonuna tıklayarak “Kaldır” seçeneğini seçin.

Servislerimizi geliştirmeye ve ideal kullanıcı deneyimini sunmaya devam edeceğiz.

Söz konusu sorunun çözümü için aynı yöntemi biz de haberimizde kaleme almıştık. Magazine Unlock özelliğini kullanan ve bu kilit ekranı görsellerini halihazırda indirmiş olan kullanıcılar bu yöntemle basit bir şekilde görsellerden kurtulabilir.

İlginizi çekebilir

Huawei dosya paylaşım teknolojisi