reklamı kapat

POPÜLER

Ultra mobil dizüstü bilgisayar rehberi

Samsung 9 Serisi
Samsung 9 Serisi

Samsung’un lüks segmentteki dizüstü bilgisayarlarından 9 Serisi, eğimli, estetik ve incecik tasarımıyla ilk bakışta görenleri etkiliyor. Tasarımının ve teknik özelliklerinin detayına baktığınızda MacBook Air ile ciddi bir rekabette olduğunu fark edebilirsiniz. 1,3 kilogram ağırlığa sahip olan bilgisayarın üzerinde Intel i5 işlemci ve 4 GB DDR3 bellek bulunuyor. 13 inçlik ekranı, 1366×768 piksel çözünürlük sunuyor. 9 Serisi, süper ince sınıfına dahil olmasına rağmen gayet hızlı ve güçlü bir bilgisayar. Intel Core i5 işlemcinin katkılarının yanı sıra standart sabit disk yerine SSD kullanıyor olması hem ürünün en büyük artısı hem de bu kadar hafif olmasını sağlayan bir etmen. Cihazın benzerlerinden ayrılmasını sağlayan ve hafifliğini de büyük oranda borçlu olduğu bir diğer etmen ise üretimde kullanılan malzeme. Duralumin, alüminyumdan daha güçlü ama çok daha hafif. Dolayısıyla yanınızda taşırken çok daha özgür olacaksınız.

SAMSUNG’UN GÖZ BEBEĞİ
9 Serisi bilgisayarların klavyeleri alttan aydınlatmalı ve bu aydınlatmanın miktarını dışarıdaysanız bulunduğunuz ortama göre ayarlayabilmeniz olası. MacBook Air’ın klavyesinde olmayan bir özellik. Bilek bölgesinde ise geniş bir “SuperButton clickpad” bulunuyor. Çoklu dokunmayı destekleyen tek parça clickpad, 21 farklı jesti tanıyarak tepki veriyor. Çok şık, fonksiyonel, güçlü ve tüm gün yanınızda taşıyabileceğiniz kadar hafif olan Samsung 9 Serisi’nin bir de hızlı başlatma özelliğinden bahsedebiliriz. O sırada acilen kontrol etmeniz gereken bir dokümanı açmak için uyku modunda olan Samsung’unuzu yaklaşık 3 saniye kadar beklemeniz kafi. Yeterince hızlı değil mi? Yaklaşık 6 saatlik pil ömrü boyunca sorunsuz çalışacak olan bu jilet gibi bilgisayar yüksek bir fiyat aralığında yer alıyor.

KRİTİK ÖZELLİKLER

  • İncelik: 16,2 mm
  • Ağırlık: 1,31 kg
  • Ekran: 13,3 inç LED 1366×768 piksel
  • Pil Ömrü: 6 saat
  • İşlemci: Intel Core i5 1.40 GHz

SON KARAR
Alametifarikası hızlı başlatma süresi olan bir cihazla karşı karşıyayız. Ultra taşınabilir segmentin en incesi, işte bu gördüğünüz siyah inci.

ÜRÜN LİSTESİ ve KARŞILAŞTIRMA
Apple MacBook Air
Samsung 9 Serisi
Asus UX21
Dell XPS 15Z
Lenovo ThinkPad X1
Sony VAIO Z Serisi
Karşılaştırma Tablosu