TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

15

Asus’un yeni reklamı Apple’ı yerden yere vuruyor [Video]

Asus, çok eğlenceli bir o kadar da eleştirel yeni viral videosuyla Apple’ı tiye alıyor. “İşte buna Waouw denir.”

Apple, teknoloji firmalarının belki de dalga geçmeyi en çok sevdiği şirket olabilir. Samsung’un her sene benzer bir çalışma içine girmesi bunun en yakın örneği. Ancak bu sefer benzer bir çalışma Asus’tan geliyor. Viral videolarıyla tanınan batesmotelpro ile hayali bir firmanın ürün lansmanını yansıtan Asus, Apple’a çok sert göndermelerde bulunuyor.

Videoda adeta bir Steve Jobs, bir Tim Cook olan Waouw CEO’su Justin Cash yeni ürünlerini tanıtıyor. BoomBook isimli bir dizüstü bigisayar, Rub-it telefon kılıfı ve “devrim” niteliğindeki tablet silgisi eRazor ile gereksiz pahalı ve çok da anlamlı olmayan ürünlerin tanıtımıyla seyircilerin abartılı coşkusu resmediliyor. Apple’ın şekilci ve tamamen para harcatmaya yönelik bir firma olduğu imasının yapıldığı reklamın en göze çarpan sloganı ise “Hayatınız BoomBook olacak.”

Asus’un amiral gemisi ZenFone 2 ve inceliğiyle dikkat çeken dizüstü bilgisayarı ZenBook UX305‘in tanıtımı olan bu oldukça komik reklamı hemen haberin üst kısmından izleyebilirsiniz.

YORUMLAR
 • Ramazan

  hayatınız bumbok olacak derken sanki bombog olacak gibi diyor

 • Bulut

  Hem apple tasarımı çalıp hem nasıl gönderme yapabiliyorlar. Kendi özgün tasarımları olan bir firma olsa neyse ama son işleri olan imac’e benzeyen All in One macbooklara benzeyen laptoplar falan anlamsız bi gönderme olmuş.

 • Orh

  Reklamda boombook olmuş tiye bile almayı beceremiyorlar siz kinsiniz Apple ile uğraşmak kim

 • Bir vidyo varmışta onun üzerine bir reklam eklenerek hazırlanmış gibi. Şu bal satan elemanlar gibi daha çok. Önce biri çıkıp anlatıyor. Sonra pat diye ürünler geliyor gitmek bilmiyor.

  Reklamcı firmayı tebrik etmek lazım bu kadar harika giden bir reklamı son anda itin anüsüne iteleyerek berabat hale getirmek büyük beceri isteyen bir şeydir.

 • ohk

  Evet çok komik olmamış belki ama anlattıklarının yanlış olduğu anlamına gelmiyor bu. Bilgisayar satıyorsun mouse’u yanında vermiyorsun, tablet çıkarıyorsun özellikle kalemiyle övünerek, yanında kalemi vermiyorsun. Sürekli milimetrik teknoloji atlatıyorsun marka ve işletim sisteminin arkasına sığınarak satış yapıyorsun. Eee bu satış stratejisi de bi’ yere kadar artık, hadi yine bilgisayar neyse de telefon pazarında bu kafa yeteri kadar iş yaptı bence, diğer firmalar yerinde saymıyor sonuçta. Telefonda işletim sistemi farkının bi’ önemi kalmadı bence artık, fark kalmayınca da devreye artık telefonun diğer özellikleri girmeye başladı, hoparlör kalitesi, kamera kalitesi, ekran çözünürlüğü, ses çipinin kalitesi. İOS diye yırtınanlar bu işletim sisteminde stüdyo kaydı mı yapıyor? İnsanlar statü ve tek düzelikten çıkıp biraz karşılaştırma yapmalı bence. Daha uygun fiyatlara daha iyi teknoloji elinizin altında.

 • Tebrik ediyorum valla bravo 😀

 • Burak Ünver

  Asus sanki kendi tuzağına kendi yakalanmış gibi.

 • Duman

  ultrabooktan ne farkli tip bekliyorsun ki yillardir ultrabooklarin tipi dikdörtgen yani ne bekliyosun ha tasarimina laf ediyosun ya hiç performans bilgisayari gördün mü asusun allienware in msi in lenova nin samsung un ? hepsinin görünüsü cok farklı cünkü ama zaten kücücüj yapilmak istenen bir alette niye tasarim gözetiyosun körkörüne apple desteklemenin anlami yok

 • neksulus

  oha nası dikkat ettin :S harbi öle galiba

 • Zak

  Ürünü Türkçe tanıtıp Türkiye pazarında satmamaları da ayrı bir ilginçlik. Zaten fiyatı da Mac kadardır muhtemelen. Boombook vergiler ödediğimiz için…

 • SEZİN

  ilgilenenler için asus un reklamı 3.04 te başlıyo(buarada vidyonun toplam süresi 3.17 🙂 )

 • Ozan

  Valla dun ki asus apple kafa tutup dalga geciyor ha ? Cok guldum gsm sektorunde ki en boombookkk tlf birisi asus digeri casper..

 • Fatih Korkmaz

  mac lerin farklı basınçları ölçen ve kalemle pad olarak kullanılan toucpadini kopyaladıklarında da söylersiniz bunu

 • Fatih Öncel

  Ahahhah iyiydi E-Razor muhteşem 😀

 • koca topcu

  evet Macbook air imi satıp asus ux305fa satınaldım. Daha ilk gün hayatım boombook oldu.

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...