YENİ
PS4 Pro incelemesi PS4 Pro incelemesi

POPÜLER

3d
3Dsimo9
3Dsimo7
3Dsimo6
3Dsimo8
3Dsimo
3Dsimo1
3Dsimo2
3Dsimo3
3Dsimo4
3Dsimo10
3Dsimo5
0

Çok amaçlı 3D baskı kalemi [Video]

30 Haziran 2015

3D baskı kalemleri her ne kadar kulağa çok pratik gibi gelse de kontrolü zor olduğundan her kullanıcı için en uygun tercih olmayabiliyor ve kullanıcıları ikna etme konusunda bir parça zayıf kalıyor. Ancak 3DSimo Mini, üç boyutlu baskıdan biraz daha fazlasını sunuyor.

Kickstarter projesi olan 3DSimo Mini, sahip olduğu dört başlıkla 3D baskının yanı sıra lehimleme, yakma ve kesme işlemlerini de gerçekleştirebiliyor. Ayarlanabilir sıcaklık ve hızı sayesinde 3D baskıda herhangi bir materyal kısıtlamasına sahip olmayan cihaz, 490 derece sıcaklığa kadar metaller üzerinde lehimleme yapmayı mümkün kılıyor. Cihaz aynı zamanda köpük benzeri maddeleri kesip şekillendirebiliyor, tahta ve deri üzerine yakarak desenler de çizilebiliyor.

Ücretsiz iOS ve Android uygulaması bulunan 3DSimo Mini, uygulamaya Bluetooth üzerinden bağlanıyor. Uygulama içinden üzerinde çalışılacak materyal, sıcaklık ve hız gibi etmenler değiştirilebiliyor. Kickstarter’da 89 dolara satılan 3DSimo Mini henüz hedeflediği 70 bin dolarlık bağışa ulaşmış değil. Cihazla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR
ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...