reklamı kapat
TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

Google Translate

Google Translate’e gerçek zamanlı çeviri özelliği eklendi [Video]

Google’ın Google Çeviri (Google Translate) uygulamasına gerçek zamanlı çeviri özelliği geleceğini kısa bir süre önce paylaşmıştık. Google, iOS ve Android uygulamalarını güncelleyerek gerçek zamanlı çeviri özelliğini Google Çeviri uygulamasında kullanmaya başladı.

Google, geçtiğimiz yılın sonbaharında satın aldığı World Lens uygulamasının teknolojisini Google Çeviri uygulamasına entegre etti. Güncellemeyle birlikte kullanıcılar telefonlarının kameralarını herhangi bir metine çevirdiğinde uygulama dili algılıyor ve o dili istedikleri dile gerçek zamanlı çevirebiliyor. Kamerayı herhangi bir tabelaya veta metne tutarak gerçekleştirilen bu özellik, internet bağlantısı olmasa bile rahatlıkla kullanılabiliyor. Şu anda çeviri yapılabilen diller arasında İngilizce-Fransızca, İngilizce-Almanca, İngilizce-İtalyanca, İngilizce-Portekizce, İngilizce-Rusça ve İngilizce-İspanyolca yer alıyor.

Kamera modundayken metni vurgulayıp çeviri yapmaya imkan sağlayan uygulamada konuşma/sohbet modu da bulunuyor. Konuşma girişiyle çeviriye başlayacağınız uygulamada çeviri konuşulan iki dili tanıyor ve diğer kişiyle daha akıcı bir sohbet gerçekleştirmenize yardımcı oluyor. iOS ve Android için güncellenen uygulamaları haberin devamında yer alan linkler üzerinden indirebilirsiniz.

Google Çeviri

FİYAT
Ücretsiz

BOYUT
iOS: 24,4 MB
Android: Cihaza göre değişir

YÜKLEMEK İÇİN
iOS
Android

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Google Translate
VİDEO

YORUMLAR
 • Çağrı Bostancı

  2 yıldır Windows Phone’da benzeri olan uygulama.

 • Kisa.tk

  Google translate normal klavyeden yazdıklarını anlamlı çeviremez haldeyken bu abes olmuş.

 • Xy

  Abes bir durum yok; henüz Türkçe dahil değil ve belirtilen dillerde çok iyi çalışıyor.

 • Xy

  Windows Phone’daki “benzer” uygulamayı görmek isterdim 🙂

 • Xy

  Windows Phone’daki “benzer” uygulamayı görmek isterdim 🙂

 • Çağrı Bostancı
 • Hakan

  Bu mu yeni? Windows phone da bingin uygulamasını uzun süredir kullanıyoruz. Rusçadan ingilizceye çeviri için sık sık kullanıyorum kendilerini..

 • Taylancakir

  Hayır denedim ingilizce metinleri Türkçe’ye çeviriyor

 • Xy

  Çevrimiçi olup metin fotoğrafı çekerek ve ilgili metini seçerek Türkçe’dr çalışır. Ancak orijinaldeki Word Lens gibi, öevrimdışı olup anında ekrana yansıtmada TR dahil değil.

 • Xy

  Bunu bilmiyordum, teşekkürler. Tarihçeyi bilemeyeceğim ama Google satın almadan önce Word Lens de aynı şekilde çalışıyordu. Her platformda çalışan örnek bulunması güzel.

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...