reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm

Game of Thrones yıldızlarının hayranlara duygusal vedası [Video]

Final yayınlandı ve Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm, 8 yıllık maceraya nokta koydu. Dizi yıldızları yeni videoda hayranlara veda ediyor.

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm ile uzun soluklu bir macerayı geride bıraktık. 2011’de ilk bölümüyle bizlerle buluşan yapım George R.R. Martin’in kitabını ekranlara taşırken böylesine bir başarı hayal edilebiliyor muydu emin değiliz. Ancak halihazırda dizi 6. bölümüyle HBO tarihinin en çok izlenen bölümüne imza atmanın yanı sıra, kitleleri de 8 yıl boyunca teoriden tartışmalara sürüklemeyi başardı. Tabii bu yolculuğun dikenli yolları da vardı. Martin’in 7 kitap olarak tasarladığı seri ne yazık ki 5. kitapta sekteye uğradı. Martin hala 6. kitabı yazıyor, ancak dizi izleyicileri bir şekilde finale ulaştırdı. Bu yolculuk sadece izleyici ve hayranlar için değil oyuncular için de çok anlamlı. Nitekim yayınlanan yeni videoda dizinin yıldızları hayranlara veda ediyor. Ve her zamanki gibi Emilia Clarke gözleri dolan isim oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm ile kapanan dönem

Aynı evrende geçecek yeni yapımlar için çalışmalar başlasa da bu evrendeki karakterleri muhtemelen son görüşümüz. Karakterlere hayat veren aktörlerin bir kısmının ilk önemli işi olan bu seri, onların hayatında da büyük bir değişim yaratıyor. Emilia Clarke bu yolculuğu anlatırken “Hayranlar bana sahip olmadığım bir kimlik verdi.” diyor.

Sophie Turner da teşekkür konuşmasında “Bir buçuk yıl ara versek bile hayranlar heyecanı canlı tuttu.” sözlerini dile getiriyor. Dizinin sevilen karakterlerinden Tormund’a hayat veren Kristofer Hivju ise “Her şeyin bir sonu vardır. Game of Thrones’un bile.” diyerek vedasını özetliyor.

Diziye veda ettik ancak George R.R. Martin 6. kitabı yazmaya devam ediyor. Şüphesiz kitapların çıkması durumunda okurken pek çok hayranın gözünde karakterler olarak yıldız oyuncular canlanacaktır. Macera her ne kadar bitmiş olsa da 26 Mayıs‘ta bizi bir bölümün daha beklediğini hatırlatmadan geçmeyelim. Dizinin 8. sezon kamera arkasını televizyona taşıyacak olan bu özel bölüm 2 saatlik bir deneyim sunacak. Final için hazırlanan bu belgeselde oyuncuların senaryoya tepkisinden sahnenin hazırlanışına kadar sekizinci sezonun önemli detaylarını izleme şansı elde edeceğiz.

Oyuncuların yer aldığı veda videosunu haberin üzerinden izleyebilirsiniz.