reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Viloran

Volkswagen Viloran; yakışıklı minivan modeline yakından bakın [Galeri]

Uzak Doğu pazarında önemli bir potansiyel barındıran Volkswagen Viloran, iddialı özellikleri ve tasarımı sayesinde rekabette avantaj sağlama amacında.

Volkswagen’in küresel bazda kullandığı MQB platformu, bugün en kompakt modelden devasa üyelere kadar oldukça geniş bir aralıkta hizmet veriyor. Bu altyapının uzanabileceği en üst noktada ise Çin pazarında satışa sunulan Viloran var. Markanın Uzak Doğu’daki ortağı SAIC ile iş birliğine giderek hayata geçirdiği minivan modeli ebatlarıyla aslında kağıt üzerinde ne denli bir çizgide olduğunu hissettiriyor. Toplamda 5.346 milimetre uzunluğa, 1.976 milimetre genişliğe ve 1.781 yüksekliğe sahip olan Viloran, iç yaşam alanında sunduğu işlevsel yapısıyla da geniş ailelerin dikkatini çekmeye çalışacak. 7 kişiye kadar yolcu kapasitesi sunan model için sınıfının en yakışıklılarından birisi desek çok da abartmış olmayız.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Viloran hakkında öne çıkan detaylar

Viloran’ın dış tasarımına baktığımızda aslında ailenin diğer büyük üyelerinde gördüğümüz bir yapı karşımıza çıkıyor. Atlas Cross ve yeni Touareg gibi isimlere yansıtılan bu yüz yapısı sayesinde araç kendinden emin ve premium bir görüntü ortaya koyabiliyor. Kokpit bölümü de en az dışarısı kadar iddialı. Markanın yeni modellerinde kullandığı direksiyon ve ön konsolu birebir şekilde yansıttığı minivanda, tüm koltuklar için deri döşeme, ısıtma ve masaj fonksiyonları sunuluyor. Panoramik cam tavanla birlikte iç dünyada işleyin iyice şenleneceğini tahmin etmek çok da zor değil. Motor seçenekleri konusu da Viloran için ihtiyaç odaklı güzel şekillenmiş. 2.0 litrelik benzinli motor 220 PS güç ve 350 Nm tork ile 186 PS güç ve 320 Nm tork ile çeşitleniyor. Çin’de ön sipariş süreci başlatılan Viloran 49.500 dolardandan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf