reklamı kapat

POPÜLER

Mobil Devler Ligi

Samsung Galaxy S II
Samsung Galaxy S II

Mobil teknolojiler konusundaki tecrübelerini tek bir cihazda toplayan Samsung, Galaxy ailesine yeni bir üye ekledi. Pazarın
en agresif markası olması bir yana, Samsung hem kendisi hem de rakipleri için ürettiği teknoloji ve bileşenlerle, her geçen gün adından daha da fazla söz ettiriyor. Son olarak Galaxy ailesine dahil ettiği Galaxy S II modeliyle firma, teknoloji meraklılarının ağzını sulandırıyor. Samsung Galaxy S II olarak tanıtılan mobil iletişim cihazı, sadece 8,5 mm kalınlığında ve 116 gram ağırlığında. Yalnızca bu özellikleriyle dahi en iyiler arasında gösterilebilir. Galaxy S II üzerinde 4,3 inç büyüklüğünde Super AMOLED Plus ekran bulunuyor. Yeni geliştirilen bu ekran standart AMOLED ekranlara oranla yüzde 50 daha fazla piksele sahip. Bu da görüntüyü daha keskin ve net bir hale getiriyor. Ekran ayrıca Gorilla Glass teknolojisiyle üretilmiş. Gorilla Glass, dayanıklılık anlamında mevcut en iyi teknolojiler arasında. Ekran çoklu dokunuşu algılayabiliyor. Cihazda yakınlık ve hareket algılayıcılarının yanı sıra jiroskop bulunuyor. Böylece üç boyutlu ortamda cihazın her pozisyonu hassas bir şekilde belirlenebiliyor.

2.3 Android gücünde
Samsung Galaxy S II, Android işletim sisteminin 2.3 versiyonuyla çalışıyor. Standart Android arayüzü yerine Samsung tarafından geliştirilen TouchWiz 4.0 ile birlikte geliyor. Hassas kapasitif dokunmatik ekran üzerinde TouchWiz oldukça pratik bir kullanım sunuyor. Samsung Galaxy S II için bağlantı da sorun değil. Cihaz HSPA+ teknolojisiyle 21Mbps mobil bağlantı desteği sunuyor. Ayrıca Wi-Fi bağlantısı da çok yönlü olarak sunulmuş. Standart kablosuz ağ erişiminin yanında Wi-Fi Direct özelliği ile uyumu cihazlara içerik paylaşabiliyor ve Kies 2.0 uygulamasıyla Wi-Fi üzerinden senkronizasyon ve güncelleme imkanı tanıyor. Galaxy S II, Samsung’un görüntüleme alanındaki tecrübesinin geldiği nokta olarak nitelendirilebilir. 8 megapiksel çözünürlük sunan kamerasıyla 1080p (Full HD) video kaydı yapabiliyor. Hiç kuşku yok ki bu çekimleri 4,3 inçlik ekranda görüntüleyebildiğiniz gibi HDTV’nize de aktarabiliyorsunuz.

KRİTİK ÖZELLİKLER
• 4,3 inç Super Amoled Plus ekran
• Full HD kamera
• 1 GB RAM
• Çift çekirdekli işlemci
• 8.9 mm incelik

ARTILAR
İnce ve zarif yapı. Güçlü donanım, Full HD kamera.

EKSİLER
Bazı kullanıcılara büyük gelebilir.

SON KARAR
Mobil iletişim dünyasında büyük ses getireceğine inandığımız Samsung Galaxy S II, donanımı ve tasarımıyla ancak iPhone 5 ile alt edilebilecek bir ürün gibi duruyor.

ÜRÜN LİSTESİ ve KARŞILAŞTIRMA
Apple iPhone 4
Samsung Galaxy S II
Motorola Atrix
Nokia E7
HTC Incredible S
Sony Ericsson Xperia Arc
LG Optimus 3D
HP Pre 3
Karşılaştırma Tablosu