reklamı kapat

POPÜLER

Mobil Devler Ligi

HTC Incredible S
HTC Incredible S

Marka bilinirliği açısından Türkiye’de üst sıralara oturmasa da popülerliği hızla artan HTC, daha önce üretilen başarılı modellerini yeniledi. Incredible S modeli de bunlar arasında en güçlü olanlardan. HTC’nin tasarım ve kullanışlılık anlamında başarısı cihaza yansımış. 11,7 mm kalınlığıyla gayet ince sayılabilecek olan Incredible S üzerinde 480×800 piksel çözünürlük sunan 4 inç büyüklüğünde bir ekran bulunuyor. Kapasitif dokunmatik teknolojisiyle çalışan S-LCD ekran hem hassas bir kullanım sunuyor hem de birden fazla dokunuşu algılayabiliyor. Cihaz yakınlık ve hareket algılayıcılarıyla donatılmış. Incredible S, bağlantı anlamında da hemen her kullanıcının ihtiyacını karşılayabilecek seviyede. 3G ve HSPA bağlantılarının yanı sıra Bluetooth ve Wi-Fi, cihazın kablosuz iletişim yöntemleri arasında bulunuyor. Her ne kadar yaygın olmasa da DLNA bağlantısı da Incredible S üzerinde mevcut.

HTC Sense
Farklı mobil platformlara entegre edilerek genel bir firma imajının yaratılmasına olanak tanıyan Sense arayüzü, HTC tarafından geliştirilen çok başarılı bir yazılım. Incredible S modeli üzerinde HTC Sense arayüzünün 3.0 versiyonu bulunuyor. Bu arayüzde ana fonksiyonlar sekmeler halinde sıralanıyor. Parmağınızla istediğinize geçiş yapabiliyorsunuz. Ayrıca her sekme yukarı aşağı kaydırılarak çok daha fazla veri sunuyor. Arayüzün hoş grafikleri ve animasyonları da başarısını perçinliyor. Cihazda işletim sistemi olarak Android 2.2 tercih edilmiş. 2.3 güncellemesini de destekleyeceği söyleniyor. 3G, HSPA, DLNA, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarına sahip Incredible S, 8 megapiksel çözünürlük sunan kamerasıyla başarılı fotoğraflar çekiyor. Kamera ile ayrıca 720p çözünürlüğünde HD video kaydı da yapabiliyorsunuz. Objektifin hemen yanına yerleştirilen çift LED flaş hem fotoğraf hem de video çekimi sırasında kullanılabiliyor. HTC Incredible S ile görüntülü görüşme de yapabiliyorsunuz. Kendi fotoğrafınızı çekmek için de kullanabileceğiniz ön kamera 1,3 megapiksel çözünürlüğünde. 1 GHz işlemci ve 768 MB RAM bellek ile çalışan mobil iletişim cihazı entegre A-GPS modülü ve dijital pusulayı da bünyesinde barındırıyor.

KRİTİK ÖZELLİKLER
• Yüksek çözünürlüklü hassas dokunmatik ekran
• 720p video kaydı
• HTC Sense 3.0
• Yüksek işlem gücü

ARTILAR
HTC Sense ile pratik ve eğlenceli kullanım, zengin bağlantılar.

EKSİLER
Video performansı daha iyi olabilirdi.

SON KARAR
HTC’nin ürün kalitesi ve yazılım tecrübesiyle ürettiği ürünlerden biri. Hassas dokunmatik ekranı üzerinde çok güçlü bir donanım sunuyor. Kamerası devlere göre biraz daha zayıf olsa da Android işletim sistemiyle çok başarılı.

ÜRÜN LİSTESİ ve KARŞILAŞTIRMA
Apple iPhone 4
Samsung Galaxy S II
Motorola Atrix
Nokia E7
HTC Incredible S
Sony Ericsson Xperia Arc
LG Optimus 3D
HP Pre 3
Karşılaştırma Tablosu