reklamı kapat

POPÜLER

Mobil Devler Ligi

Sony Ericsson Xperia Arc
Sony Ericsson Xperia Arc

Bir zamanların efsane mobil iletişim cihazı üreticisi Sony Ericsson en azından Türkiye için uzun süren sessizliğinin ardından yeni modelleriyle fanatiklerine eski popülerliğini yakalamaya çalıştığının mesajını veriyor. Xperia ailesini genişleten firma, yeni modellerde Android işletim sistemini tercih ediyor. Sony Ericsson Xperia Arc, yeni modeller arasında en güçlü olanı. Ortası daha ince olacak şekilde eğimli bir tasarıma sahip olan cihaz, malzeme kalitesi ve tasarım detayları olarak gerçekten çok başarılı. Cihazın üzerinde 480×854 piksel çözünürlük sunan dokunmatik bir ekran bulunuyor. Çoklu dokunuşu algılayabilen kapasitif dokunmatik ekran 4,2 inç büyüklüğünde. Sadece 8,7 mm kalınlığında olan cihaz, Sony Mobile BRAVIA Engine teknolojisine sahip. Firma tarafından Reality Display olarak adlandırılan görüntü teknolojisi, yüksek çözünürlüklü Sony televizyonlarda kullanılan görüntü iyileştirme teknolojilerini mobil iletişim cihazlarına getiriyor. Küçük ekranlar için elden geçirilen BRAVIA Engine yazılım çözümü, özellikle videolarda daha fazla detaylı, keskin ve daha az grenli görüntüler oluşturulmasını sağlıyor.

Android 2.3
Sony Ericsson Xperia Arc, Google tarafından geliştirilen Android işletim sisteminin 2.3 versiyonuyla çalışıyor. Sony’nin Timescape UI olarak adlandırdığı arayüz, standart Android arayüzünün yerine getirilmiş. 1 GHz hızında işlemci ve 512 MB bellek ile çalışan Xperia Arc, yüksek çözünürlüklü video oynatma gibi yorucu işleri rahatlıkla yerine getiriyor. Sahip olduğu HDMI bağlantısı ile de HDTV’lere kolayca bağlanabiliyor. Arc üzerinde 8 megapiksel çözünürlük sunan oldukça gelişmiş bir kamera mevcut. LED flaş ile desteklenen kamera yüz ve gülümseme algılama özelliklerine sahip. Kamera ile yüksek çözünürlüklü fotoğrafın yanı sıra 720p çözünürlüğünde video kaydı da yapabiliyorsunuz. Dahili hafızası 320 MB ile sınırlı olan Xperia Arc 8 GB kapasiteli microSD kart ile birlikte geliyor. Stereo FM radyo, entegre A-GPS, dijital pusula, Wi-Fi ve DLNA cihazın sunduğu diğer önemli özellikler arasında.

KRİTİK ÖZELLİKLER
• Mobile BRAVIA Engine
• 720p video kaydı
• 1 GHz işlemci, 512 MB RAM
• HDMI
• DLNA

ARTILAR
Şık tasarım, güçlü donanım, başarılı kamera.

EKSİLER
İkinci kamera yok.

SON KARAR
Kaliteli ürünleriyle gönlümüzdeki yeri ayrı olan Sony Ericsson eski başarısını geri yakalama adına önemli bir adım attı. Xperia Arc ikinci kamera dışında bir eksiği olmayan çok gelişmiş ve şık bir mobil iletişim cihazı.

ÜRÜN LİSTESİ ve KARŞILAŞTIRMA
Apple iPhone 4
Samsung Galaxy S II
Motorola Atrix
Nokia E7
HTC Incredible S
Sony Ericsson Xperia Arc
LG Optimus 3D
HP Pre 3
Karşılaştırma Tablosu