reklamı kapat

POPÜLER

Mobil Devler Ligi

LG Optimus 3D
LG Optimus 3D

Yüksek çözünürlük ardından görüntü teknolojilerinde üç boyut çılgınlığını hep birlikte izliyoruz. Son olarak Nintendo 3DS ile sunulan gözlüksüz 3D görüntü özelliği, LG tarafından geliştirilen Optimus 3D modelinde benzer bir şekilde sunuluyor. Mobil alanda yeni teknolojileri deneme konusunda diğer markalardan çok daha girişken olan LG, Optimus 3D modeliyle hem gözlüksüz 3D hem de 3D kayıt özelliklerini bir arada sunuyor. Cihaz 11,9 mm kalınlığıyla ince sayılır. Üzerinde 480×800 piksel çözünürlük sunan dokunmatik LCD ekran mevcut. Kapasitif dokunmatik teknolojisiyle çalışan ekran gayet hassas bir kontrol sunuyor. Rakipleri karşısında avantajlı olacak şekilde donatılan Optimus 3D, hareket ve yakınlık algılayıcılarının yanı sıra jiroskoba da sahip. Böylece üç boyutlu ortamda cihazın her pozisyonu hassas bir şekilde takip edilebiliyor. Bu da oyunlarda ve artırılmış gerçeklik (augmented reality) uygulamalarında büyük avantaj sağlıyor.

Android ve 3D arayüz
LG Optimus 3D Android işletim sisteminin 2.2 versiyonuyla çalışıyor. Standart Android arayüzü üzerinde LG tarafından kişiselleştirilen bir kullanıcı arayüzü sunulmuş. LG 3D UI olarak adlandırılan bu arayüzde galeri, videolar gibi uygulamalarda gözlüksüz üç boyutlu görüntü eşliğinde cihazı kullanabiliyorsunuz. Çift çekirdekli 1 GHz hızında işlemci ve 512 MB bellek ile çalışan LG Optimus 3D, donanım anlamında rakiplerinden geri değil. 3G, HSPA ve Wi-Fi bağlantıları gelişmiş mobil iletişim cihazların standart özellikleri olarak cihaz üzerinde sunuluyor. Entegre A-GPS, dijital pusula, HDMI bağlantısı gibi özellikler sunan cihazın en önemli avantajı çift kamerası. Her biri 5 megapiksel çözünürlük sunan iki kamera sayesinde stereoskopik fotoğraf ve video çekimi yapabiliyorsunuz. 3D videoları 720p çözünürlüğünde kaydeden Optimus 3D, 1080p çözünürlüğünde iki boyutlu video kaydı da yapabiliyor. Yaptığınız 3D çekimleri özel yazılımı sayesinde doğrudan YouTube 3D servisi üzerinden paylaşabiliyorsunuz. Bu kayıtları cihazın ekranında gözlüksüz izleme imkanı büyük avantaj. Gelişmiş donanım, Full HD kamerası ve diğer özellikleriyle LG Optimus 3D, ileri seviye teknoloji meraklılarının ilgisini çekecek türden.

KRİTİK ÖZELLİKLER
• 4,3 inç, 480×800 piksel 3D LCD
• 1080p video kaydı
• 3D fotoğraf ve video
• HDMI ve jiroskop
• FLASH 10.1 desteği

ARTILAR
Donanım olarak çok güçlü, gözlüksüz 3D çok başarılı.

EKSİLER
Rakiplerine göre daha ağır.

SON KARAR
Cihaz üzerinde kullanılan gözlüksüz 3D ekran hem başarılı hem çok eğlenceli. Full HD video kaydı yapabilen kameranın yanı sıra gelişmiş donanımıyla da rakipleri arasında varlığını hissettiriyor.

ÜRÜN LİSTESİ ve KARŞILAŞTIRMA
Apple iPhone 4
Samsung Galaxy S II
Motorola Atrix
Nokia E7
HTC Incredible S
Sony Ericsson Xperia Arc
LG Optimus 3D
HP Pre 3
Karşılaştırma Tablosu